PLK: Anwil Włocławek – King Szczecin. Mecz na szczycie! Kto wygra, gdzie oglądać?

PLK: Anwil Włocławek – King Szczecin. Mecz na szczycie! Kto wygra, gdzie oglądać?

PLK: Anwil Włocławek – King Szczecin. Mecz na szczycie! Kto wygra, gdzie oglądać?
Victor Sanders (z piłką), foto: Andrzej Romański / PLK

To hit 21. kolejki ORLEN Basket Ligi. Lider rozgrywek, Anwil Włocławek, zmierzy się w Hali Mistrzów z obecnym mistrzem Polski, Kingiem Szczecin. Faworytem – zdaniem bukmacherów – są podopieczni Przemysława Frasunkiewicza, ale należy mieć na uwadze fakt, że do meczu przystąpią po 2-tygodniowej przerwie.

Prawdziwy szlagier w ORLEN Basket Lidze. Anwil Włocławek, przez wielu uważany za głównego faworyta do zdobycia mistrzostwa Polski, podejmie obecnego mistrza, zespół Kinga Szczecin, który – według naszych informacji – jest przed dokonaniem ostatecznych korekt w zespole (dwóch nowych graczy ma dołączyć do ekipy prowadzonej przez Arkadiusza Miłoszewskiego – szczegóły lada moment). Nie jest tajemnicą, że te transfery mogą znacząco odmienić hierarchię na krajowym podwórku.


Mamy dla naszych czytelników specjalną promocję. Razem z TOTALbet przygotowaliśmy boost kursowy 100.00 na zwycięzcę tego spotkania. Aby z niego skorzystać, należy:

  • Najpierw zarejestrować się i utworzyć konto z kodem: ZKRAINYNBA. Trzeba też zaznaczyć zgody marketingowe.
  • Następnie zagrać pierwszy kupon w historii konta za stawkę od 50 zł do 200 zł z maksymalnie 3 zdarzeniami. Jeśli zakład wejdzie – wygrana trafia na Twoje konto. Jeśli nie wejdzie – bukmacher zwróci to, co postawiłeś.
  • Następnie zagraj drugi kupon SOLO – zawierający zakład na zwycięstwo dowolnej ekipy w meczu Anwil Włocławek – King Szczecin. Maksymalna stawka biorąca udział w promocji to 1 zł. Weszło – otrzymujesz wygraną z kuponu oraz dodatkową gotówkę za boost kursowy.
POSTAW ZŁOTÓWKĘ I WYGRAJ 100 PLN
Zagraj z podwyższonym kursem na zwycięstwo dowolnej drużyny w meczu Anwil Włocławek – King Szczecin
kurs: 1.33100.00
kod promocyjny
ZKRAINYNBA
MOŻESZ ZAGRAĆ

W tym momencie włocławianie z bilansem 17:2 zajmują 1. miejsce w tabeli, King ma aż o pięć zwycięstw mniej (12:8) i raczej trudno spodziewać się tego, by szczecinianie wyprzedzili Anwil przed końcem rundy zasadniczej. Jednak w Szczecinie będą robili wszystko, by uniknąć starcia z ekipą prowadzoną przez Przemysława Frasunkiewicza w I rundzie play-off (by nie spotkać się w II rundzie King musiałby być na miejscach 2-3 lub 6-7, przy założeniu, że Anwil będzie liderem po rundzie zasadniczej). By tak się stało, to szczecinianie muszą regularnie wygrywać mecze.

W sobotę mistrzowie Polski – mimo trzech zwycięstw z rzędu – nie będą faworytem starcia z Anwilem w Hali Mistrzów. Bukmacherzy typują pewne zwycięstwo włocławian. Kurs na ekipę Frasunkiewicza w TOTALbet wynosi 1,33 (kurs na zwycięzcę, włącznie z dogrywką). Dość niski kurs, jeśli weźmiemy pod uwagę siłę obu zespołów i fakt, że włocławianie do tego meczu przystąpią po dwutygodniowej przerwie (ostatnie spotkanie 27 stycznia: zwycięstwo z GTK Gliwice 96:73).

Atrakcyjnie wygląda za to typ na over 164,5 pkt w tym meczu z kursem 1,62. Włocławianie i szczecinianie to 2. i 3. atak w lidze, jeśli weźmiemy pod uwagę statystykę na 100 posiadań (odpowiednio 116.2 pkt i 115.8 pkt). W ostatnich trzech meczach wyjazdowych King zdobywał 96 (z Legią), 96 (z Sokołem) i 105 (z GTK), samemu przy okazji tracąc też sporo punktów. Trener Miłoszewski nie ukrywa, że obrona nie jest w tym momencie największym atutem jego zespołu. – Ten element szwankuje, musimy go poprawić – podkreśla.

Ciekawą opcją wydają się być również dwa zakłady pod Kinga: liczba zdobytych punktów (over 78,5 – 1,58) i handicap +9,5 po kursie 1,58. Szczecinianie, którzy mieli pewne problemy na przełomie grudnia i stycznia, w ostatnim czasie grają lepiej i wydaje się, że powinni podjąć rękawicę z drużyną z Włocławka.

Warto dodać, że włocławianie mierzyli się ze szczecinianami w I rundzie play-off w zeszłym sezonie. To była piękna, 5-meczowa batalia, z której zwycięsko wyszli podopieczni Miłoszewskiego, którzy później sięgnęli po triumf w całych rozgrywkach. Jest spore grono zawodników, którzy pamiętają tę rywalizację – m.in. liderzy zespołów Victor Sanders i Andrzej Mazurczak, Luke Petrasek, Kamil Łączyński (nie będzie grał), Filip Matczak, Zac Cuthbertson czy Tony Meier. Są też ci sami trenerzy: Przemysław Frasunkiewicz i Arkadiusz Miłoszewski.

Mecz Anwil Włocławek – King Szczecin będzie transmitowany w Polsacie Sport Extra. Początek spotkania o 17:30 (10 lutego – sobota).