Milwaukee Bucks

Milwaukee Bucks transfery

data:🟩 przyszli:🟥 odeszli:
27.10Damian LillardJrue Holiday, 2-rund. pick
Grayson Allen
9.02Jae Crowder4x 2-rund. pick
Jordan Nwora, Serge Ibaka, George Hill, 2-rund. pick

Najnowsze wiadomości o Bucks

Historia Milwaukee Bucks

Milwaukee Bucks byli jedną z dwóch ekip (obok Phoenix Suns), które dołączyły do ligi NBA w 1968 roku. Nazwa 'Bucks’ została ustalona na drodze głosowania lokalnych fanów, w którym to frekwencja wyniosła ponad 40 tysięcy osób. Co ciekawe nazwa Bucks [ang. kozły] zajęła drugie miejsce w głosowaniu za nazwą Robins [ang. rudziki – gatunek ptaka występującego w stanie Wisconsin]. Zarząd wybrał więc mniej popularną, jednak znacznie bardziej „zadziorną” nazwę.

Bucks – w przeciwieństwie do wielu nowopowstałych drużyn – szybko odnieśli sukces. Po słabym pierwszym sezonie 1968/69, wybrali w drafcie z pierwszym numerem Kareema Abdul-Jabbara (wówczas nazywał się Lew Alcindor). To pozwoliło dość szybko wskoczyć na wyższy poziom. Już w drugim sezonie w NBA Bucks wygrali 56 meczów (tylko 27 w pierwszym), a w trzecim sezonie (1969/70) zdobyli swój pierwszy Tytuł Mistrzowski. W Finale ograli zespół Baltimore Bullets (dziś Washington Wizards) z Wesem Unseldem i Gusem Johnsonem w składzie.

Kareem Abdul-Jabbar w Milwaukee Bucks

Nie ma wątpliwości co do tego, że Kareem Abdul-Jabbar był pierwszą legendą klubu ze stanu Wisconsin. Pochodzący z nowojorskiego Harlemu koszykarz trafił tam z pierwszym numerem draftu 1969 w wieku 22 lat. Mając 218 cm wzrostu, Kareem Abdul-Jabbar przewyższał większość rywali, wprowadzając jednocześnie na parkiety niespotykane dotychczas u podkoszowych wyszkolenie techniczne i pracę nóg. Właśnie to połączenie warunków fizycznych i wyszkolenia technicznego pomogło mu na długie lata zdominować ligę NBA.

Foobas Sports

W 1974 roku – po pięciu latach w barwach Bucks – Kareem Abdul-Jabbar poprosił o transfer do New York Knicks, Washington Bullets lub Los Angeles Lakers. Powodem nie była tylko pogarszająca się sytuacja sportowa – Kareem twierdził, że leżące w rejonie Mid-West Milwaukee nie spełnia jego kulturowych potrzeb. Już wtedy większe rynki przyciągały największe gwiazdy. Jego prośba została spełniona rok później, w 1975 roku, kiedy to trafił w wymianie do Lakers.