Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
oglądam
NBA News: Trae Young na wylocie z Hawks? Tak sądzą rywale!

NBA News: Trae Young na wylocie z Hawks? Tak sądzą rywale!

NBA News: Trae Young na wylocie z Hawks? Tak sądzą rywale!
Photo by Michael Reaves/NBAE via Getty Images

Trade Deadline zakończone – w tym roku obyło się bez wielkich, spektakularnych transferów. Najgorętszym nazwiskiem miał być grający w Atlancie Hawks Dejounte Murray, który ostatecznie – pomimo wielu zainteresowanych jego usługami klubów – nie zmienił pracodawcy.

Hawks umową Murray’a handlowali przez kilka tygodni – bez powodzenia. Wciąż jest w nich jednak chęć dokonania zmian. Jak podaje Jake Fischer z Yahoo!Sports, wielu generalnych managerów w lidze sądzi, że Atlanta Hawks będą próbowali po sezonie handlować umową Trae Younga.

Hawks już drugi sezon grają w oparciu o duet Trae Young & Dejounte Murray, który to duet nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Z bilansem 22-29 Hawks zajmują dopiero 10. miejsce na wschodzie, co nie jest satysfakcjonująca pozycją, kiedy ma się w składzie dwóch graczy o statusie gwiazdy. No i – co ważne – dwóch graczy, którzy zarabiają jak gwiazdy.

25-letni Trae Young w swoim szóstym już sezonie w Hawks notuje średnio 27,1 punktu, 2,8 zbiórki i 10,9 asysty na mecz, trafiając 38,2% za trzy przy niemal 9 próbach na mecz. Pomimo świetnego indywidualnie sezonu, Young nie jest w stanie zapewnić Hawks dobrych wyników i gwarancji walki w Playoffach w tym roku. Young ma kontrakt do końca sezonu 2026/27 i będzie zarabiał około 45 milionów dolarów rocznie.