Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
oglądam!
NBA News: Odsłonięto pomnik Kobe Bryanta! Robi wrażenie!

NBA News: Odsłonięto pomnik Kobe Bryanta! Robi wrażenie!

NBA News: Odsłonięto pomnik Kobe Bryanta! Robi wrażenie!

Los Angeles Lakers przed meczem z Denver Nuggets mieli powody do świętowania. Przed halą Staples Center zorganizowano ceremonię odsłonięcia pomnika Kobe Bryanta – legendy klubu, która przedwcześnie zginęła w wypadku lotniczym w 2020 roku.

Pomnik mierzy prawie 6 metrów i ważnie niespełna 2 tony – przedstawia Kobe Bryanta w zwycięskiej pozie, którą przyjął po zdobyciu rekordowych 81 punktów w meczu przeciwko Raptors w 2006 roku. Jak zapewniła wdowa po Bryancie, Vanessa, Kobe jeszcze przed śmiercią sam wybrał pozę, w jakiej zostanie uwieczniony na pomniku przed halą:

„Dla jasności: to sam Kobe wybierał pozę, którą zaraz zobaczycie. Więc jeśli ktokolwiek ma jakieś zażalenia, to…”

– Vanessa Bryant

Kobe Bryant do NBA trafił w 1996 roku i przez 20 lat nieprzerwanie – aż do końca kariery – był zawodnikiem Los Angeles Lakers. Z klubem z Miasta Aniołów zdobył aż 5 Tytułów Mistrzowskich, w międzyczasie 18 razy dostając się do Meczu Gwiazd, 15 razy do All-NBA Team, 12 razy do NBA All-Defensive Team, dwukrotnie będąc królem strzelców i zgarniając nagrodę MVP za sezon 2007/08.

„Ta statua może wyglądać jak Kobe, ale w rzeczywistości wygląda ona jak doskonałość. Wygląda jak dyscyplina. Jak oddanie. Pomnik uchwycił postać zatrzymaną w czasie, jednocześnie dając do zrozumienia, że powodem, dla którego w ogóle powstała, jest ponadczasowość tej postaci. Jesteśmy tu dziś wszyscy, żeby uhonorować człowieka, który uosabia nie tylko niezwykłe osiągnięcia sportowe, ale też ponadczasowe wartości, które nas inspirują, by próbować bardziej… Nie tylko żeby być lepszym, ale być możliwie najlepszym.”

– Kareem Abdul-Jabbar