NBA News: Westbrook brzydko sfaulował Doncicia. Jest komentarz Słoweńca

Luka Doncic odniósł się do twardego faulu Russella Westbrooka na nim. – Jestem przyzwyczajony do graczy, którzy na mnie nacierają – powiedział Słoweniec, którego na ostatnim meczu odwiedził Florentino Perez, prezydent Realu Madryt.

Supergwiazdor Dallas Mavericks Luka Doncic miał 22 punkty, 10 zbiórek i dziewięć asyst w zwycięskim meczu 101:90 nad Los Angeles Clippers. Dallas Mavericks prowadzą 2:1 w serii do czterech wygranych. Piątkowy mecz miał jednak wiele zwrotów akcji.

Russell Westbrook i PJ Washington zostali wyrzuceni z gry w połowie czwartej kwarty po sprzeczce.

Konfrontację zapoczątkował mocny faul Westbrooka na Doncicu, który złapał Słoweńca podczas drive’u i lekko nim rzucił. Doncic podszedł następnie do Westbrooka, który odpowiedział odpychając go.

Washington interweniował, popychając Westbrooka od tyłu, co doprowadziło do wymiany ciosów i krótkiej sprzeczki.

– Niesamowite. Jest graczem zespołowym, pomaga nam wszystkim i jestem naprawdę szczęśliwy, że mamy go w naszej drużynie – tak Doncic mówił o Waszyngtonie.

– Jestem przyzwyczajony do graczy, którzy na mnie nacierają. Staram się zachować spokój i po prostu grać w koszykówkę – dodał.

Przed rozpoczęciem meczu Doncic mocno wyściskał się z prezydentem Realu Madryt Florentino Perezem, który przyjechał zobaczyć swojego byłego gracza w akcji.

25-letni Słoweniec rozpoczął swoją profesjonalną karierę w Madrycie, zanim odszedł do NBA w 2018 roku po wygraniu Euroligi i zdobyciu nagrody MVP.

– Wiedziałem, że przyjedzie. To było niesamowite – zaznaczył Doncić.