chcesz widzieć każdy błąd sędziowski na żywo?
NBA obejrzysz za darmo na SUPERBET! 📺

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Liga: sędziowie nie popełnili błędu. LeBron się z tym nie zgadza

NBA News: Liga: sędziowie nie popełnili błędu. LeBron się z tym nie zgadza

NBA News: Liga: sędziowie nie popełnili błędu. LeBron się z tym nie zgadza
(Photo by Megan Briggs/Getty Images)

Dużo kontrowersji wzbudził mecz Miami Heat – Los Angeles Lakers. Co prawda raport ligi NBA mówi jasno, że sędziowie nie popełnili błędów w końcowych minutach meczu, to LeBron James ma swoją optykę na pracę arbitrów w tym spotkaniu.

LeBron James w ostatnim meczu wykonał tylko cztery rzuty wolne. Według Dave’a McMenamina z ESPN Lakers udostępnili klipy wideo przedstawiające przypadki ewidentnego nielegalnego kontaktu obrońców Heat z Jamesem.

LeBron po meczu zwrócił uwagę na małą liczbę rzutów wolnych, wyrażając niezadowolenie z wyjaśnień sędziów sędziowskich w sprawie nieuznania rzutów wolnych.

Jednym z takich przypadków, o którym wspomniał, był kontakt środkowego Heat Thomasa Bryanta z twarzą LeBrona podczas nieudanej próby wsadu, gdy do końca trzeciej kwarty pozostała minuta – ten incydent Lakers umieścili w materiale filmowym dostarczonym NBA.

Z raportu NBA wynika, że sędziowie nie popełnili błędów w kluczowych minutach. James wyraził swoją frustrację na portalu X, wcześniej znanym jako Twitter, podkreślając, że wynik meczu zależy od wydarzeń mających miejsce we wszystkich czterech kwartach.

– Meczu ani nie wygrywa ani nie przegrywa się w ciągu ostatnich dwóch minut! – napisał.

– Jeśli znasz grę, w pierwszej, drugiej, trzeciej i pierwszych dziesięciu minutach czwartej kwarty dzieją się różne rzeczy, które mają ogromny wpływ na wyniki – zaznaczył LeBron James.

Warto dodać, że trener Lakers Darvin Ham został ukarany pierwszym faulem technicznym w sezonie – i zaledwie trzecim w jego karierze – na 39 sekund przed końcem trzeciej kwarty za podważenie decyzji sędziów.