Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
odbierz
NBA News: Jokić zagra na IO? Jest jasna deklaracja!

NBA News: Jokić zagra na IO? Jest jasna deklaracja!

NBA News: Jokić zagra na IO? Jest jasna deklaracja!
(Photo by Jurij Kodrun/Getty Images)

Prezydent Serbskiego Komitetu Olimpijskiego, były trener koszykówki Bozidar Maljković, poinformował w rozmowie z „AS”, że Nikola Jokić wystąpi na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Serbowie będą mieli kapitalny skład i realną szansę na triumf w turnieju.

Serbia zdobyła niedawno srebrny medal na mistrzostwach świata pod wodzą Bogdana Bogdanovicia i trzonu zawodników z czołowych europejskich drużyn, którzy po prostu wiedzą, jak grać w międzynarodowych rozgrywkach. Już wiemy, że Serbia dołączy do tej mieszanki Nikolę Jokicia na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Prezydent Komitetu Olimpijskiego Serbii, Bozidar Maljkovic, ogłosił to w wywiadzie z Juanem Jimenezem z AS.com.

– Nie mieliśmy na ostatnim turnieju MVP NBA, Nikoli Jokicia. Ani Vasilije Micicia, MVP Euroligi. Ani Nikoli Kalinicia. Myślę, że zjednoczymy się i wydobędziemy z siebie to, co najlepsze. W Paryżu będą wszyscy, łącznie z Jokicem. Igrzyska w Paryżu będą wielką imprezą i jestem pewien, że serbski sport będzie miał duży udział – powiedział Bozidar Maljković.

Jokic wziął tego lata przerwę w rozgrywkach międzynarodowych po zwycięstwie z Nuggets w finałach NBA. Podobnie jak wielu czołowych graczy NBA, spojrzał na szalony harmonogram FIBA i wybrał igrzyska olimpijskie zamiast mistrzostw świata.

Serbia jest zdecydowanym faworytem do medalu w Paryżu. W gronie kandydatów do medalu wymienia się także USA, Niemcy i Kanadę. Na IO mogą także zagrać Polacy, ale muszą zwyciężyć w turnieju kwalifikacyjnym.