Czekasz na Mecz Gwiazd? ⭐
Oglądaj ten i inne mecze 📺 za darmo!

superbet logo
odbierz
NBA News: Mecz Gwiazd wróci do formatu wschód vs. zachód?

NBA News: Mecz Gwiazd wróci do formatu wschód vs. zachód?

NBA News: Mecz Gwiazd wróci do formatu wschód vs. zachód?
(Photo by David Dow/NBAE via Getty Images)

Komisarz ligi NBA, Adam Silver, w programie First Take odbył rozmowę z dziennikarzem ESPN, Stephenem A. Smithem. Jedną z ciekawych kwestii, jakie poruszył, jest format Meczu Gwiazd 2024. Według słów komisarza, liga rozważa powrót po 6 latach do formatu rywalizacji wschodu z zachodem:

„Patrzymy na jakieś potencjalne zmiany w formacie All-Star Game, który rozegramy w tym sezonie w Indianapolis. Może będzie to powrót do czegoś bardziej tradycyjnego pod względem tego, jak przedstawia się drużyny. Przeszliśmy na system kapitanów i wybierania składów, ale historycznie to zawsze był wschód kontra zachód – to może być coś, czemu się przyglądamy.”

– komisarz Adam Silver

Mecz Gwiazd ewidentnie jest tematem, którym w ostatnich dniach zarząd ligi zajmuje się najintensywniej. W zeszłym tygodniu Joe Dumars, obecny manager operacji koszykarskich w NBA, powiedział, że wskrzeszenie zainteresowania Meczem Gwiazd i zmotywowanie gwiazd do większego zaangażowania jest obecnie priorytetem ligi.

Silver odniósł się też do popularnego wśród fanów pomysłu, by Mecz Gwiazd odbył się w formie rywalizacji USA kontra Reszta Świata – nie jest to pomysł, który NBA w ogóle rozważa.