Masowe przedłużenia umów – szalony kontrakt dla Kevina Portera Jr.!

Masowe przedłużenia umów – szalony kontrakt dla Kevina Portera Jr.!

Masowe przedłużenia umów – szalony kontrakt dla Kevina Portera Jr.!
Photo by Oscar Baldizon/NBAE via Getty Images

Wczoraj upłynął ostateczny termin na przedłużenie debiutanckich umów zawodników wybranych w drafcie w 2019 roku. Ze wszystkich 60 graczy, którzy poszli w naborze, tylko 10 zagwarantowało sobie przez te 3 lata gry przedłużenia. Już dość dawno wielkie pieniądze dostali Zion Williamson i Ja Morant, z kolei niedawno bardzo duża historią były pieniądze, jakie wyłożyli Golden State Warriors na Jordana Poole’a:

Jakiś czas temu podobne pieniądze Miami Heat zaproponowali Tylerowi Herro:

Wczoraj jednak, gdy upływał termin, podjęto kilka kolejnych decyzji kontraktowych:

  • Kontrakt ze swoim zawodnikiem z draftu 2019 postanowili przedłużyć także Houston Rockets. Zaproponowali oni Kevinowi Porterowi Jr. aż 82,5 miliona dolarów za 4 lata gry. To naprawdę duże pieniądze, ale okazuje się, że umowa ma niespotykany kształt. Gwarantowany jest tylko pierwszy rok przedłużenia, wart 15,9 miliona dolarów. Drugi i trzeci rok kontraktu stają się gwarantowane dopiero 30 czerwca 2024 roku. Czwarty rok umowy stanie się gwarantowany dopiero 30 czerwca 2025 roku. Do tego czasu Rockets mogą bez konsekwencji zrezygnować z usług Portera. W klubie ewidentnie więc mają wątpliwości co do tego, czy Porter Jr. zrealizuje swój niewątpliwie duży potencjał.
  • Atlanta Hawks przedłużyli kontrakt z De’Andre Hunterem. Skrzydłowy zgarnie 95 milionów za 4 lata gry. Znów sporo, ale trzeba mieć z tyłu głowy fakt, że liga w 2025 roku wchodzi w nową umowę telewizyjną, która znacznie podniesie salary cap.
  • Portland Trail Blazers podpisali przedłużenie z Nassirem Little. Skrzydłowy zostanie w Portland na kolejne 4 lata, zarabiając 28 milionów dolarów. Jest to umowa w pełni gwarantowana.

No to tak w ramach podsumowania, wszyscy 11 gracze z naboru draftu, którzy dostali przedłużenia debiutanckich umów:

numer w drafciezawodniknowy kontrakt
1.Zion Williamson193M$/5
2.Ja Morant193M$/5
3.RJ Barrett120M$/3
4.De’Andre Hunter95M$/4
5.Darius Garland193M$/5
13.Tyler Herro130M$/4
21.Brandon Clarke52M$/4
25.Nassir Little28M$/4
28.Jordan Poole140M$/4
30.Kevin Porter Jr.82,5M$/4

Najbardziej dziwić może brak przedłużenia umowy dla wybranego z 11. numerem Camerona Johnsona. Stanowił on dla Phoenix Suns bardzo ważny element rotacji, a ostatnie doniesienia sugerowały, że Suns nie chcieli go oddawać nawet w potencjalnej wymianie za Kevina Duranta. Poza tym przedłużeń nie dostali wybrani w top10 draftu Cam Reddish i Coby White, a także zawodnicy tacy jak PJ Washington, Nickeil Alexander-Walker, Grant Williams czy Mattise Thybulle. Każdy z nich w kolejne wakacje będzie zastrzeżonym wolnym agentem.

Skoro już tu jesteś, przed samym startem sezonu NBA, weź udział w naszej zabawie w ramach Lig Typerów NBA. Typuj zwycięzców za darmo i zgarniaj nagrody: