Warriors wykładają kasę! Przedłużenia dla Poole’a i Wigginsa!

Warriors wykładają kasę! Przedłużenia dla Poole’a i Wigginsa!

Warriors wykładają kasę! Przedłużenia dla Poole’a i Wigginsa!
Photo by Ezra Shaw/Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Goledn State Warriors dogadali się z Jordanem Poolem w sprawie przedłużenia jego debiutanckiego kontraktu. Zawodnik za kolejne 4 lata gry w San Francisco otrzyma 130 milionów dolarów. Przy okazji Warriors podpisali także przedłużenie z Andrew Wigginsem. Skrzydłowy za kolejne 4 lata gry otrzyma 109 milionów dolarów. Przedłużenia zarówno Poole’a jak i Wigginsa wejdą w życie po zakończeniu ich obecnych umów, a więc po sezonie 2022/23.

Na chwilę obecną szacowane wydatki na skład Warriors na sezon 2023/24 – z uwzględnieniem podatku od luksusu – wynieść mają aż 483 miliony dolarów.

Termin podpisania przedłużenia debiutanckich kontraktów zawodników z draftu 2019 – w tym właśnie Jordana Poole’a – upływa 17 października. Wielu graczy z tamtego naboru podpisała przedłużenia już wcześniej, a zaliczają się do nich choćby Ja Morant, Zion Williamson, RJ Barrett, czy niedawno Tyler Herro. Poole otrzymał zbliżoną umowę do tej, jaką z Miami Heat podpisał właśnie Tyler Herro (120 milionów). Obaj grają dla swoich zespołów jako zdobywający punkty combo-guardzi z ławki.

Golden State Warriors zagrają w meczu otwarcia sezonu przeciwko Lakers. Myślisz, że wygrają? A może stawiasz na Lakers? Spróbuj swoich sił w Lidze Typerów NBA. Możesz typowac wyniki za darmo i zgarniać nagrody co tydzień:

Podział pieniędzy w mistrzowskich Warriors jest w ostatnim czasie głośnym tematem – to właśnie ta sprawa uważana jest jako zaczątek konfliktu pomiędzy Jordanem Poolem a Draymondem Greenem, który to zakończył się rękoczynami na treningu.

Przed podpisaniem przedłużeń z Poolem i Wigginsem, Warriors mieli na umowach trzech graczy, którzy za rok mogli stać się niezastrzeżonymi wolnymi agentami. Jedynym, który pozostał, jest wspomniany Draymond Green, dla którego może zabraknąć już pieniędzy w salary cap Wojowników.