Tyler Herro przedłuża kontrakt – duże pieniądze dla strzelca Miami Heat!

Tyler Herro przedłuża kontrakt – duże pieniądze dla strzelca Miami Heat!

Tyler Herro przedłuża kontrakt – duże pieniądze dla strzelca Miami Heat!
Photo by Issac Baldizon/NBAE via Getty Images

Jeff Schwartz i Mike Lindeman – agenci Tylera Herro – poinformowali ESPN o nowej umowie podpisanej przez zawodnika z klubem Miami Heat. Herro podpisał ze swoim dotychczasowym zespołem przedłużenie, na mocy którego spędzi w Miami kolejne 4 lata, zarabiając w tym czasie 130 milionów dolarów.

Ówczesna umowa Tylera Herro dobiegnie końca po zakończeniu nadchodzącego sezonu, a więc rozgrywek 2022/23. Za ten sezon Herro zarobi niespełna 6 milionów dolarów, podczas gdy jego średni roczny zarobek przez kolejne cztery lata wynosić będzie 32,5 miliona dolarów. Biorąc jednak pod uwagę, że większość umów zawiera zarobki o skali rosnącej z sezonu na sezon, należy zakładać, że te 130 milionów nie rozkłada się po równo na każdy z czterech sezonów.

Tyller Herro to zdobywca nagrody dla najlepszego rezerwowego za poprzedni sezon. Ta nagroda, w połączeniu z ogólnie udanymi rozgrywkami na średnio 20,7 punktu, 5 zbiórek i 4 asysty przy 40% skuteczności z dystansu, pozwoliły niespełna 23-letniemu strzelcowi podpisać pierwszy tak wysoki kontrakt w swojej karierze. Heat stawiają się tym samym w trudnej sytuacji – wysoka umowa Herro w przyszłym sezonie dołączy na liście płac klubu do także wysokich umów Jimmiego Butlera, Bama Adebayo, Kyle’a Lowry’ego, oraz dość wysokiego kontraktu Duncana Robinsona. Na obecny moment można szacować, że w salary cap ekipy z Miami na sezon 2023/24 znajduje się blisko 180 milionów dolarów.

A tu Twitter samego Tylera Herro – chłopak ma charakterek: