Dikembe Mutombo walczy z guzem mózgu – legenda NBA podda się leczeniu

Dikembe Mutombo walczy z guzem mózgu – legenda NBA podda się leczeniu

Dikembe Mutombo walczy z guzem mózgu – legenda NBA podda się leczeniu
Photo by Scott Cunningham/NBAE via Getty Images

Liga NBA ogłosiła oficjalnie ogłosiła smutną informację – legenda ligi, Dikembe Mutombo, musi poddać się leczeniu ze względu na guza mózgu.

„Dikembe oraz jego rodzina proszą o uszanowanie w tym czasie prywatności, by mogli się skupić na jego zdrowiu. Są wdzięczni za wszystkie modlitwy oraz dobre życzenia.”

– fragment oświadczenia ligi NBA

Dikembe Mutombo to legenda ligi NBA, drugi zawodnik w klasyfikacji wszechczasów pod względem liczby zablokowanych rzutów (3289), ośmiokrotny All-Star, członek Hall of Fame. Co może nawet bardziej istotne, jest założycielem fundacji, która od 1997 roku zajmuje się poprawą warunków życia w jego rodzinnym Kongo. Ta właśnie fundacja przyczyniła się do zbudowania liczącego 170 łóżek szpitala w Kinszasie, leczącego także osoby, które nie mogą sobie pozwolić na opiekę medyczną. Mutombo jest także członkiem organizacji takich jak Special Olympics (wspomagająca rozwój osób z niepełnosprawnością indywidualną za pomocą sportu), UNICEF, czy wielu innych. Człowiek czynu, posługujący się dziewięcioma językami poliglota, twarz zawodowego sportu w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Życzymy Dikembe wszystkiego dobrego i wytrwałości w walce z chorobą. Oby udało mu się zablokować ją z łatwością, z jaką blokował rzuty rywali.

YT/NBA