Brett Brown zwolniony z Sixers!

Brett Brown zwolniony z Sixers!

Po porażce do zera w tegorocznych playoffach, Philadelphia 76ers postanowiła zwolnić dotychczasowego trenera drużyny, Bretta Browna.

Tegoroczna kompromitacja w playoffach przesądziła los trenera Browna. Krótko po zakończeniu czwartego spotkania przeciwko Boston Celtics, czołowi ligowi insiderzy informowali o tym, że dni Browna w mieście braterskiej miłości są już policzone.

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie tych doniesień. Wczoraj późnym wieczorem Philadelphia 76ers oficjalnie pożegnała się z Brettem Brownem, o czym poinformował w specjalnym oświadczeniu GM zespołu, Elton Brand:

„Mam olbrzymi szacunek do Bretta zarówno prywatnie, jak i zawodowo i doceniam wszystko, co zrobił dla zespołu i całego miasta. Trener Brown odpowiada za wiele pozytywnych rzeczy, rozwijając naszych utalentowanych zawodników i wprowadzając drużynę do playoffów przez ostatnie 3 sezony.”

Brown był trenerem Szóstek przez 7 ostatnich sezonów, a zatem praktycznie od samego początku słynnego już „Procesu”. Po fatalnych początkach (bilans 47-199 w trzech pierwszych latach) Brown, mając już do dyspozycji zdrowych Embiida i Simmonsa zaczął wreszcie osiągać sukcesy z Philly, wygrywając ponad 50 spotkań i awansując do drugiej rundy playoffs w dwóch kolejnych sezonach.

Niestety trener Brown nie radził sobie najlepiej z szatnią zespołu, szczególnie, kiedy w zeszłym roku do drużyny zawitał Jimmy Butler, otwarcie kwestionujący niektóre metody Browna. Podobnie młodsze gwiazdy nie zawsze słuchały trenera – Joel Embiid niejednokrotnie narzekał na swoją rolę, a Ben Simmons otwarcie ignorował zalecenia szkoleniowca w sprawie rzutów z dystansu.

Dodając do tego znaczne obniżenie lotów w tym sezonie, zakończone deklasacją w playoffach, trudno było oczekiwać, żeby Brown utrzymał się na stanowisku.

„Niestety w tym roku zespół nie spełnił pokładanych w nim nadziei i moim zdaniem zmiana jest konieczna. To będzie dla nas bardzo ważne lato, w którym spróbujemy wrócić na odpowiednią drogę w kierunku naszego ostatecznego celu, jakim jest mistrzostwo NBA.”

Zmiany o których wspomina Brand obejmą nie tylko sztab szkoleniowy, ale także zarząd, choć jak informuje Adrian Wojnarowski, pozycja generalnego menadżera jest raczej niezagrożona:

Według wstępnych doniesień Woja, intencją szefów Sixers jest pozostawienie w zespole duetu Embiid/Simmons niezależnie od pozostałych zmian kadrowych. Dopiero w sytuacji, gdy nowy sztab szkoleniowy nie będzie w stanie lepiej wykorzystać tej dwójki, 76ers zaczną się rozglądać za potencjalną wymianą jednej z gwiazd. A kto wejdzie w skład nowego sztabu?

Lista potencjalnych kandydatów jest już przygotowana. Zdaniem Shamsa Charanii znajdują się na niej: Dave Joerger zwolniony przed tym sezonem z Sacramento Kings, Jay Wright z Uniwersytetu Villanova, Ime Udoka, asystent w Philadelphii i Ty Lue z LA Clippers. Według Adriana Wojnarowskiego to właśnie ten ostatni znajduje się na pole position. Władze Szóstek wysoko cenią doświadczenie w zarządzaniu gwiazdami i przede wszystkim pierścień mistrzowski Tyronna.

Czy Lue wprowadzi Sixers wprowadzi Sixers na nowy poziom?

Źródło: Youtube.com/NBA