NBA podtrzyma format play-in?

NBA podtrzyma format play-in?

Tegoroczna walka o playoffy na Zachodzie okazała się niezwykle interesująca. Adam Silver doskonale zdaje sobie z tego sprawę i chce, by takie emocje miały miejsce co roku.

Jak informuje Marc Stein z New York Times, komisarz ligi bardzo poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem na stałe nowego formatu rozgrywek bazując na tegorocznej formule play-in.

W niedawnej rozmowie z Chrisem Mannixem ze Sports Illustrated, Silver sam potwierdził te plotki:

„Patrzę na to, jak na przyszłościowy projekt. Jak wiecie wspominałem o podobnych rozwiązaniach już od pewnego czasu. Teraz mieliśmy okazję wprowadzić pewne nowości. Nie jestem pewien, czy dokładnie w takim formacie, ale ten mini turniej to coś, co z pewnością chcielibyśmy zaadaptować na stałe w przyszłości.”

Część fanów przywiązana jest do tradycyjnych i sprawdzonych rozwiązań, które są obecne w lidze już od wielu lat. Silver zdaje sobie sprawę z tego, lecz powołuje się na przykład ze świata piłki nożnej:

„Najchętniej oglądana liga na świecie ma zaledwie 27 lat, zatem nie rozumiem, czemu NBA miałaby nie móc z sukcesem wprowadzić nowych rozwiązań.”

Mowa tu oczywiście o angielskiej Premier League, która istnieje od zaledwie 27 lat, a na brak popularności z pewnością nie może narzekać. Czy amerykańscy fani koszykówki równie chętnie przyjmą szeroko zakrojone zmiany organizacyjne?

Jeśli poziom emocji i rywalizacji będzie zbliżony do tego, który widzieliśmy w bańce, chyba nikt nie będzie specjalnie narzekał na dodatkowy mini turniej. Do wprowadzenia tego pomysłu w życie jednak daleka droga, tym bardziej mając w pamięci ilość detali potrzebnych do ustalenia. Przede wszystkim są to przecież dodatkowe mecze, co nieco stoi w kontraście do obecnej polityki NBA. W ostatnich latach liga coraz bardziej modyfikowała kalendarz rozgrywek, aby zapewnić większy odpoczynek zawodnikom, dyskutując nawet o skróceniu sezonu zasadniczego, a nie dokładaniu kolejnych meczów.

Z drugiej strony, jeśli Adam Silver faktycznie zechce wprowadzić takie zmiany, możemy być pewni, że dopracuje wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights