Typujemy ostatnią kolejkę PLK! Kto zagra w play-off?

Typujemy ostatnią kolejkę PLK! Kto zagra w play-off?

Typujemy ostatnią kolejkę PLK! Kto zagra w play-off?
Sanders i Djurisić / foto: Andrzej Romański / PLK

Dawno w polskiej lidze nie było takiej sytuacji, by przed ostatnią kolejką było tak dużo niewiadomych. Tylko jeden mecz jest o przysłowiową pietruszkę. Sytuacja w kontekście końcowego układu tabeli jest bardzo skomplikowana. Jest mnóstwo różnych scenariuszy. Prawdziwe szaleństwo!

Spróbujemy wytypować wyników meczów w 30. kolejce ORLEN Basket Ligi i tym samym podać końcową tabelę przed fazą play-off. Która drużyna wypadnie poza „ósemkę? i będzie mocno niepocieszona? Z naszych wyliczeń wynika, że tą ekipą będzie… Start Lublin. To byłaby duża niespodzianka.


Icon Sea Czarni Słupsk – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Naszą wędrówkę zaczynamy od meczu o przysłowiową pietruszkę. To starcie o honor i godne pożegnanie się z kibicami. O nic więcej. Czarni mogą zająć 11. miejsce, z kolei Arka może przesunąć się na 13. lokatę. Warto wyróżnić – w kontekście tego meczu – dwóch zawodników-weteranów: Pawła Leończyka i Bartłomieja Wołoszyna. Dla obu może to być ostatnie spotkanie na parkietach ORLEN Basket Ligi. Pożegnajmy tych ludzi z klasą, bo zostawili wiele serca i zdrowia, dostarczając przy okazji sporych emocji.

Nasz typ: Czarni


Trefl Sopot – King Szczecin

King Szczecin doznał w ostatniej kolejce szokującej porażki z Twardymi Piernikami i mocno utrudnił sobie walkę o 3. miejsce przed fazą play-off. W 30. kolejce szczecinianie jadą do Sopotu na mecz z Treflem, który ma już pewne 2. miejsce. Wydaje nam się, że szczecinianie będą chcieli zrehabilitować się za ostatnią wpadkę w Toruniu. Sęk w tym, że nawet zwycięstwo może im nie dać 3. miejsca. Aby tak się stało, Legia nie może wygrać w Lublinie. Bo w przypadku, gdy trzy drużyny (Stal, King i Legia) będą miały po 19 zwycięstw, najwyżej rozstawiona będzie ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego.

Nasz typ: King

Stawiając za Freebet od TOTALbet na wygraną Kinga, możesz wygrać 63 PLN
kurs z dnia: 26.04.2024
Kurs: 2.42
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.


Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Enea Stelmet Zastal Zielona Góra

Stal Ostrów Wielkopolski jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Zastal już o nic nie gra w tym sezonie i raczej nie podejmie rękawicy w starciu z ostrowianami, którzy mają duże szanse na zajęcie 3. miejsca. Zastal ma ponownie zagrać bez czołowych zawodników: Rakocevicia i Englisha, co znacząco zmniejsza szanse tej drużyny w meczu z rozpędzoną Stalą (dwa zwycięstwa z rzędu). Wszyscy w barwach Stali są zdrowi i gotowi do gry.

Nasz typ: Stal


WKS Śląsk Wrocław – Muszynianka Domelo Sokół Łańcut

Śląsk Wrocław gra o fazę play-off, z kolei Sokół Łańcut już spadł do 1. ligi. Łańcucianie w ostatnim meczu z GTK zaprezentowali się fatalnie, przegrywając u siebie różnicą 25 punktów (71:96). Spodziewam się podobnego wyniku we Wrocławiu. Nie wydaje mi się, by zawodnicy Sokoła, zwłaszcza amerykańscy, wykrzesali z siebie jeszcze pokłady energii do walki w ostatnim meczu w tym sezonie. Tak naprawdę w Łańcucie już nawet za bardzo nie trenowali w ostatnich dniach. Bardziej myślano o sprawach organizacyjno-finansowych.

Nasz typ: WKS Śląsk


Tauron GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza

Derbowe starcie na koniec rundy zasadniczej. Co prawda dla GTK to tylko mecz o honor i 13. miejsce w tabeli, to słyszymy o sporej mobilizacji w gliwickiej ekipie, która ma kim grać. Obcokrajowcy są na niezłym poziomie (Gray, Laksa czy Czerapowicz) i z pewnością postraszą MKS, który bije się o fazę play-off. Dąbrowianie są bardzo skupieni i skoncentrowani. Wygrali dwa ostatnie mecze (Sokół i Arka) i stworzyli sobie szansę na to, by – po pięciu latach – znów znaleźć się w pierwszej „ósemce”. Stawiamy na MKS, ale to będzie bardzo wyrównane starcie. GTK nie położy się przed rywalami!

Nasz typ: MKS

Dziki Warszawa – PGE Spójnia Stargard

Mecz dwóch drużyn, które walczą o udział w fazie play-off. My do zwycięstwa typujemy ekipę ze Stargardu, który – naszym zdaniem – dysponuje lepszym składem i ma też więcej doświadczenia. W Dzikach są ambitni zawodnicy, którzy zrobili spory progres w trakcie rozgrywek, ale jednak nie grali aż tak wielu meczów o taką stawkę („być albo nie być”). Na dodatek trener Szablowski nie będzie miał do dyspozycji Jarosława Mokrosa i Ajare Sanniego.

Nasz typ: PGE Spójnia


Anwil Włocławek – Arriva Polski Cukier Toruń

Anwil ma już pewne pierwsze miejsce przed fazą play-off, ale słyszymy, że włocławianom zależy na zwycięstwie w derbowym starciu z Twardymi Piernikami. Z różnych źródeł słyszymy, że do treningów wrócił Kalif Young i niewykluczone, że Kanadyjczyk, podpora włocławskiej defensywy, pojawi się na parkiecie w sobotnim spotkaniu. Trzeba wyróżnić Aarona Cela, dla którego będzie to ostatnie spotkanie w karierze. Pożegnajmy go z wielką klasą. Zasłużył na to. Wspaniały człowiek i gracz.

Nasz typ: Anwil


Polski Cukier Start Lublin – Legia Warszawa

Chyba najciekawsze spotkanie w 30. kolejce ORLEN Basket Ligi. Start Lublin sam wpędził się w kłopoty w kontekście awansu do fazy play-off. Lublinianie przegrali niedawno m.in. z Arką i Czarnymi i mocno utrudnili sobie sytuację w tabeli. Na sam koniec czeka ich starcie z drużyną, która obecnie najlepiej prezentuje się w rozgrywkach. To rozpędzona Legia Warszawa (sześć zwycięstw z rzędu), która do Lublina przyjedzie walczyć o miejsce w pierwszej „czwórce”. Więcej szans w tym meczu dajemy Legii, która ma w swoich szeregach kapitalnie dysponowanych Vitala, Holmana czy Jacksona.

Nasz typ: Legia

Stawiając za Freebet od TOTALbet na wygraną Legii, możesz wygrać 48 PLN
kurs z dnia: 26.04.2024
Kurs: 1.83
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.


Tabela po 30. kolejkach według serwisu „Z Krainy NBA”:

Miejsce i nazwa drużynyBilans
1. Anwil Włocławek23:7
2. Trefl Sopot21:9
3. Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 19:11
4. King Szczecin19:11
5. Legia Warszawa19:11
6. PGE Spójnia Stargard17:13
7. WKS Śląsk Wrocław17:13
8. MKS Dąbrowa Górnicza16:14
9. Polski Cukier Start Lublin16:14
10. Dziki Warszawa15:15
11. Icon Sea Czarni Słupsk14:16
12. Arriva Polski Cukier Toruń13:17
13. Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia9:21
14. Tauron GTK Gliwice9:21
15. Enea Stelmet Zastal Zielona Góra8:22
16. Muszynianka Domelo Sokół Łańcut5:25