NBA News: Kiedy wróci Giannis? Trener Rivers zabrał głos

NBA News: Kiedy wróci Giannis? Trener Rivers zabrał głos

NBA News: Kiedy wróci Giannis? Trener Rivers zabrał głos
Photo by Jeff Haynes/NBAE via Getty Images

Milwaukee Bucks przygotowują się do trzeciego meczu serii z Indianą Pacers i najprawdopodobniej będzie to ich trzeci mecz bez Giannisa Antetokounmpo. Jak blisko powrotu jest lider Bucks?

Giannis Antetokounmpo pozostaje poza grą od 9 kwietnia, kiedy to w meczu przeciwko Celtics nabawił się urazu łydki. Opuścił nie tylko trzy ostatnie mecze sezonu regularnego, ale też dwa pierwsze mecze playoffowej serii z Indianą Pacers. Dwa trudne dla jego zespołu mecze, po których wynik serii to 1-1 z wyjątkowo dotkliwą porażką różnicą 17 punktów.

Seria przenosi się do Indiany i Bucks muszą zrobić wszystko, żeby w tej sytuacji nie dać rywalom wyjść na prowadzenie. Czy będą mieli Giannisa do dyspozycji?

W raporcie przedmeczowym przy nazwisku Giannisa figuruje status „game time decision” – zespół może więc podjąć decyzję o jego występie przed samym pierwszym gwizdkiem. To jednak teoria. W praktyce występ Antetokounmpo jest mało prawdopodobny. Jak ustalił w rozmowie z trenerem Dociem Riversem Tim Owczarski z Milwaukee Journal Sentinel, Giannis wciąż nie brał udziału w pełnym treningu zespołu:

„Zbliża się do powrotu. Chociaż nie wiem sam nawet co to dokładnie oznacza, jeśli mam być szczery. Widziałem go jak się porusza i pomyślałem sobie, że zbliża się do powrotu. Czy to oznacza jeszcze dzień, czy cztery dni? Nie jestem pewien.”

– Doc Rivers

Według trenera Riversa, Giannis trenował wczoraj z drużyną, ale nie wykonywał wszystkich ćwiczeń łącznie z grą treningową. Poruszał się za to po parkiecie i odbywał trening rzutowy.

Brak Giannisa jest dla Bucks ogromnym problemem. Klub z Milwaukee nie tylko nie najlepiej radzi sobie z wysokim tempem gry Indiany Pacers, ale nie ma też indywidualnego obrońcy na Pascala Siakama, który zdobył przeciwko nim kolejno 36 i 37 punktów.

Stawiając za Freebet od SUPERBET na 30+ punktów Siakama, możesz wygrać 67 PLN
kurs z dnia: 26.04.2024
Kurs: 2.25
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.