To już oficjalne! Russell Westbrook w Utah Jazz, D’Angelo Russell w Lakers!

To już oficjalne! Russell Westbrook w Utah Jazz, D’Angelo Russell w Lakers!

To już oficjalne! Russell Westbrook w Utah Jazz, D’Angelo Russell w Lakers!
Photo by Chris Gardner/ Getty Images

Stało się! Los Angeles po tylu miesiącach prób w końcu wymienili sążnisty kontrakt Russella Westbrooka na zawodników, którzy pomogą im osiągnąć w tym sezonie lepszy wynik:

Lakers: D’Angelo Russell / Malik Beasly / Jarred Vanderbilt

Jazz: Russell Westbrook / Damian Jones / Juan Toscano-Anderson / 1.rund. pick 2027

Timberwolves: Mike Conley / Nickeil Alexander-Walker / 2-rund. pick

Pick który dostali Jazz jest chroniony na miejscach 1-4. Jeśli okaże się tak wysokim wyborem, zamienia się automatycznie w drugorundowy wybór dla Jazz. Ostatecznie wymiana doszła do skutku w podobnym kształcie, w jakim spodziewano się jej wczoraj wieczorem:

Lakers naprawdę należy pochwalić. Oddali kłopotliwego Westbrooka, pozbyli się przy tym tylko jednego z dwóch picków, które mogli oddać (od początku zakładano, że oddadzą dwa), a w zamian pozyskali naprawdę solidnych graczy. Jedynym problemem zdaje się być fakt, że kontrakt D’Angelo Russella kończy się po obecnym sezonie trzeba będzie od nowa szukać solidnego składu wokół LeBrona i Davisa (chyba, że podpisze przedłużenie), ale ich działania miały uratować ten konkretny sezon. Nie jest to może ruch wywracający sytuację Lakers do góry nogami, ale ma szansę ja wyraźnie poprawić.

Jazz i Wolves też poniekąd wypełniły swoje cele. Utah zgarnia jeszcze więcej młodych graczy i wyborów w drafcie, by budować potencjał na przyszłość, a Wolves zmieniają rozgrywającego na takiego, który nie będzie miał zapędów do bycia wysoką opcją ofensywną, tylko rozegra atak pozycyjny dla Anthony’ego Edwardsa, Karl-Anthony’ego Townsa, czy Rudy’ego Goberta, a dodatkowo ma o rok dłuższy i nieco niższy kontrakt.