NBA: Zaskakujący Transfer! Kevin Durant w Phoenix Suns!

NBA: Zaskakujący Transfer! Kevin Durant w Phoenix Suns!

NBA: Zaskakujący Transfer! Kevin Durant w Phoenix Suns!
Photo by Sarah Stier/Getty Images

Co za bomba transferowa! Jak donoszą media, m. in. ESPN czy TheAthletic, Brooklyn Nets dogadali się z Phoenix Suns w sprawie transferu z udziałem Kevina Duranta! Brooklyn Nets rozpadają się na naszych oczach:

Suns: Kevin Durant / TJ Warren

Nets: Jae Crowder / Cam Johnson / Mikal Bridges / 4x 1-rund. pick (2023/2025/2027/2029)

Dodatkowo Nets otrzymają prawo zamiany picków w 2028 roku. Warto wspomnieć, że wszystkie te pierwszorundowe picki, które otrzymają od Suns, są niechronione – oznacza to, że trafią do Brooklynu niezależnie od tego, jak wysoko nie wylądują w loterii.

Transfer ten jasno wyznacza kierunek, jaki obejmują obie ekipy. Kevin Durant chce walczyć o tytuł – o tytuł za wszelką cenę chcę jeszcze powalczyć Phoenix Suns i gotowi oddać byli aż 5 picków w pierwszej rundzie, żeby kupić sobie 4 lata gry Duranta u boku Devina Bookera. Nets z kolei… Nets już przy okazji dramy z Kyrie Irvingiem musieli wiedzieć, że to początek końca i za Kevina Duranta wzięli tę paczkę, która da im najwięcej na przyszłość. Mikal Bridges i Cam Johnson to liczący po 26 lat utalentowani goście, którzy mogą okazać się przydatni w kolejnych sezonach, kiedy na Brooklynie znów pojawi się skład zdolny walczyć o tytuł. Albo uda się ich przerzucić dalej za picki i Nets wejdą w totalne tankowanie. Jedno jest pewne – droga do walki o tytuł została zamknięta.