Kłótnia Westbrooka z trenerem! Lakers negocjują z Wolves jego wymianę!

Kłótnia Westbrooka z trenerem! Lakers negocjują z Wolves jego wymianę!

Kłótnia Westbrooka z trenerem! Lakers negocjują z Wolves jego wymianę!
Photo by Bart Young/NBAE via Getty Images

Ciekawe informacje przed nadchodzącym Trade Deadline. Najpierw dostaliśmy doniesienia od Adriana Wojnarowskiego z ESPN, który ujawnił kulisy meczu, w którym rekord punktowy NBB pobił LeBron James. Okazuje się, że w przerwie meczu doszło do gorącej wymiany zdań pomiędzy Russellem Westbrookiem a trenerem Darvinem Hamem. Szkoleniowiec miał ostro wyrazić frustrację zachowaniem Westbrooka, który nie chciał zejść z boiska pod koniec drugiej kwarty, kiedy trener zadecydował, żeby posadzić go na ławce.

Kilka godzin później dostaliśmy kolejną, technicznie rzecz biorąc nie związaną z poprzednią informację. Według Shamsa Charanii z TheAthletic, jak i wspomnianego Wojnarowskiego, Los Angeles Lakers rozmawiają w sprawie wymiany Westbrooka już nie tylko z Jazz, ale też z Minnesotą Timberwolves. Miałoby dojść do trójstronnej wymiany.

[EDIT] Wymiana się już odbyła – jej kształt prezentuje się następująco:

Co ciekawe, znamy wiele szczegółów jak na wymianę, która nie doszła jeszcze do skutku, a jest dopiero dyskutowana. Podaje się, że Lakers mieliby wysłać Russella Westbrooka i picki w drafcie do Jazz, Minnesota miałaby otrzymać Mike’a Conley’a, natomiast Malik Beasley, Jarred Vanderbilt i D’Angelo Russell mieliby trafić do Los Angeles.

Gdyby udało się przeprowadzić taką wymianę, należałoby bardzo mocno pochwalić zarząd Lakers – udałoby się wymienić Westbrooka i picki (których oczywiście szalenie szkoda) za pakiet naprawdę dobrych i przydatnych graczy o profilu dobrze uzupełniającym ich braki. Obecnie wymiana ma zależeć od Timberwolves, którzy muszą określić jak wysoko cenią D’Angelo i czy nie chcą za niego więcej niż Conley. Nawet jeśli D’Angelo Russell nie gra najlepszego sezonu, powinni chyba cenić go wyżej.