Poznaliśmy pierwsze piątki All-Star Game; kontuzja Doncicia, dogrywka w Bostonie

Poznaliśmy pierwsze piątki All-Star Game; kontuzja Doncicia, dogrywka w Bostonie

Poznaliśmy pierwsze piątki All-Star Game; kontuzja Doncicia, dogrywka w Bostonie

Jayson Tatum mógł dać Celtics zwycięstwo w meczu z Knicks, ale po tym, jak trafił lay-up na remis, spudłował kolejny rzut na prowadzenie. Szansę na dobitkę miał Robert Williams III, ale Jericho Sims był na posterunku:

NYK – BOS – 120:117 (OT)
DET – BKN – 130:122
CHI – CHA – 96:111
CLE – HOU – 113:95
DAL – PHX – 99:95
SAS – LAC – 100:138

Szansę na utrzymanie remisu po dogrywce Tatum zmarnował nie trafiając bardzo trudnego rzutu z dystansu. Dobitka znów została zablokowana – tym razem przez Jalena Brunsona:

Chwilę wcześniej szansę miał Jaylen Brown, który spudłował oba rzuty wolne – ku wyraźnej uciesze Juliusa Randle:

Trudno mieć pretensje do Jaysona Tatuma – w sumie zdobył 35 punktów, z czego aż 11 w czwartej kwarcie, w której Celtics udało się odrobić stratę 13 punktów w kilka minut. Górą był dziś jednak Julius Randle z dorobkiem 37 punktów i 9 zbiórek:

YT/New York Knicks

Poznaliśmy starterów na nadchodzący Mecz Gwiazd. Odbędzie się on 19 lutego, a formuła została nieco urozmaicona. Tym razem kapitanowie będą wybierać skład nie dużo wcześniej, jak to miało miejsce rok temu, a przed samym meczem. Jak na lekcjach WF-u, fajnie. Kapitanami są w tym roku LeBron James i Giannis Antetokounmpo, którzy zdobyli najwięcej głosów w swoich konferencjach. Pierwsze piątki obu konferencji prezentują się następująco:

wschód:

zachód:

Składy oczywiście i tak zostaną wymieszane, ale w pierwszych piątkach wystąpią ci gracze. Składy chyba bez większych kontrowersji – no, może Zion jest tu nieco na wyrost, ale to Mecz Gwiazd, ludzie chca tu takich osobowości jak on.

Wróćmy do minionej nocy.

Niestety, tylko 3 minuty spędził na parkiecie w meczu z Suns Luka Doncic. Doznał on urazu kostki, który wykluczył go z dalszej gry. Nie wiemy jeszcze, na ile poważny może być to uraz:

Mavericks bez Doncicia poradzili sobie jednak jak nigdy. Sprawy w swoje ręce wziął Spencer Dinwiddie, który zdobył aż 36 punktów, 6 zbiórek i 9 asyst, popełniając po drodze tylko 1 stratę i żadnego faulu:

YT/Dallas Mavericks

Brooklyn Nets zaskakująco polegli w starciu z Detroit Pistons, w którym Sadiq Bey trafił 5/8 trójek, notując 25 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty:

Na pewno nie pomógł Brooklynowi występ Bena Simmonsa, który zdobył okrągłe 0 punktów na (nie)skuteczności 0/3 z gry, dokładając 1 zbiórkę i 7 asyst. Trener zdjął go z boiska po niespełna 20 minutach. Co mógł robił jednak Nic Claxton (27 punktów, 13 zbiórek, gra ostatnio jak z nut) i przede wszystkim Kyrie Irving, który zaliczył mecz na 40 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst:

San Antonio Spurs wystąpili tym razem bez Jeremy’ego Sochana, który w ostatnim spotkaniu doznał kontuzji mięśnia czworogłowego. Spurs polegli w starciu z Clippers, których poprowadził świetnie dysponowany Paul George. Skrzydłowy LAC trafił 14/19 prób z gry, zdobywając 35 punktów, 4 zbiórki i 7 asyst:

Dobry mecz na 27 punktów, 3 zbiórki i 7 asyst zagrał też Kawhi Leonard. Nie ma co się dziwić, że niektórzy uważają go za robota:

Charlotte Hornets w końcu są fun to watch! W końcu dają show! Crosover, step-back, kto to tak się bawi, LaMelo Ball? Nie! To potężny Mason Plumlee!:

Chicago Bulls dali się ograć fatalnym ostatnio Charlotte Hornets, prowadzonym przez LaMelo Balla, który zdobył 15 punktów, 11 zbiórek i 8 asyst na fatalnej skuteczności 2/15 z gry. Na szczęście obowiązki strzeleckie przejął Terry Rozier – autor 28 punktów, 5 zbiórek i 4 przechwytów:

Cleveland Cavaliers ograli Houston Rockets, a ich najlepszym strzelcem był tym razem Darius Garland z linijką 26 punktów, 4 zbiórek, 9 asyst i 3 przechwytów:

Zapamiętajcie przekaz na dziś od Cedi Osmana – grunt to mieć wspierających przyjaciół: