Paul Millsap na celowniku Portland

Paul Millsap na celowniku Portland

Portland Trail Blazers pozyskali tej nocy Roberta Covingtona, lecz nie oznacza to końca wzmocnień ekipy z Oregonu. Według najnowszych doniesień władze PTB są poważnie zainteresowane Paulem Millsapem z Denver Nuggets.

Blazers chcą do maksimum wykorzystać swoje szanse, aby w przyszłym sezonie realnie powalczyć w playoffach, dlatego aktywnie rozpoczęli okienko transferowe. Ich największą bolączką w tegorocznym postseason była słaba obsada na skrzydłach, szczególnie po bronionej strefie parkietu i właśnie dlatego zwrócili swoją uwagę na Millsapa.

Podkoszowy Nuggets pokazał się w defensywie ze znacznie lepszej strony w serii przeciwko Lakers niż którykolwiek z wysokich graczy Blazers. Do spółki z RoCo, Paul miałby znacząco poprawić obronę Portland, zapewniając przy okazji odpowiednią celność zza łuku. W tych rozgrywkach bowiem skrzydłowy Denver trafiał znakomite 43% za trzy punkty.

Millsapowi skończył się właśnie 3-letni kontrakt podpisany z Nuggets w 2017 roku na kwotę 90 milionów dolarów. 35-letni podkoszowy bez problemu powinien się zatem zgodzić na niewielkie pieniądze w zamian za regularne minuty.

Nie jest co prawda powiedziane, że nie dostanie ich w Denver. Według ostatnich doniesień Bryłki raczej będą chciały postawić w pierwszej kolejności na Jeramiego Granta, który pokazał się z bardzo dobrej strony w trakcie playoffów. Nie wiadomo jakie plany mają wobec Millsapa. Bądź co bądź był on w końcu starterem w niemal każdym meczu w jakim zagrał.

Kluczowa w całym procesie będzie zatem sama wola zawodnika, bo kolejni chętni na jego zatrudnienie z pewnością się znajdą.

Źródło: Youtube.com/Denver Nuggets