Russell Westbrook i John Wall zamienią się miejscami?

Russell Westbrook i John Wall zamienią się miejscami?

Houston Rockets mają bardzo pracowite offseason, chcąc jak najszybciej wymienić swoich dwóch dotychczasowych liderów. Szukając chętnych na Russella Westbrooka, Rakiety udały się do Waszyngtonu.

Jak informuje Shams Charania, pomiędzy Houston Rockets i Washington Wizards prowadzone są negocjacje w sprawie wymiany swoich rozgrywających. Na jej mocy do stolicy trafiłby Russell Westbrook, a w drugą stronę powędrowałby John Wall.

Jako, że obaj zarabiają podobne pieniądze, w transferze nie musieliby brać udziału żadni inni zawodnicy. Według dziennikarza jednak rozmowy na razie zatrzymały się na wstępnym etapie. W Teksasie oczekują bowiem lepszej oferty, najlepiej z udziałem kilku picków w drafcie.

Ostatnie doniesienia medialne pokazują jednak, że Rockets mogą nie dostać lepszej propozycji. Brian Windhorst z ESPN stwierdził w swoim podcaście:

„Russell Westbrook i Victor Oladipo to dwaj zawodnicy, którzy nie mają obecnie żadnej wartości rynkowej i słyszałem to od osób z praktycznie całej ligi.”

Motywacje Wizards są tutaj jeszcze bardziej interesujące. Priorytetem w Waszyngtonie jest zatrzymanie Bradleya Beala i ciężko pojąć jak wymiana Walla na Westbrooka miałaby przekonać Brada do pozostania w stolicy na dłużej.

John Wall co prawda ma za sobą poważne problemy zdrowotne, lecz na ostatnich gierkach prezentował się bardzo obiecująco: