Robert Covington w Portland Trail Blazers!

Robert Covington w Portland Trail Blazers!

Po tym, jak transferów zażądali zarówno Russell Westbrook, jak i James Harden pewnym stało się, że Houston Rockets czeka wielka przebudowa. Teraz władze Rakiet postawiły pierwszy krok w tym kierunku dokonując wymiany z Portland Trail Blazers.

Na jej mocy Robert Covington przeniesie się do Portland, w przeciwną stronę natomiast powędruje Trevor Ariza, 16 pick tegorocznego draftu i chroniony pick pierwszej rundy draftu 2021.

Nie wiadomo na razie jakie dokładnie obostrzenia obowiązują przyszłoroczny wybór. Oficjalnie jednak wymiana może zostać przeprowadzona dopiero po jutrzejszym drafcie. Wszystko z powodu przepisu zabraniającego drużynom wymieniać pierwszorundowe wybory w dwóch kolejnych draftach:

Bardzo dobry ruch ze strony Portland. Blazers oddają wymieniają 35-letniego Arizę na młodszy (29 lat) i lepszy model. Co prawda tracą też pick draftu, ale z 16 wyborem raczej ciężko byłoby znaleźć kogoś, kto pomoże im wygrywać już teraz. Covington to bardzo dobry obrońca obwodowy, który gwarantuje także pewne zdobycze punktowe (13 pkt na mecz na przestrzeni całej kariery). W Portland będzie mógł wrócić na swoją naturalną pozycję skrzydłowego, co wpłynie tylko korzystnie na jego grę.

Dla Rockets natomiast oznacza to powrót starego znajomego. Ariza już dwukrotnie występował w Houston – najpierw w sezonie 2009/10, a następnie w latach 2014-18. I choć wciąż jest to solidny weteran, to nie skrzydłowy był tutaj główną nagrodą z perspektywy Rakiet, lecz picki w drafcie. Houston udało się wreszcie zdobyć wybór w pierwszej rundzie draftu, co w obliczu czekającej klub przebudowy jest niezmiernie istotne.

Źródło: Youtube.com/Houston Rockets