Pau Gasol zagra w Milwaukee Bucks!

Pau Gasol zagra w Milwaukee Bucks!

Pau Gasol dogadał się z San Antonio Spurs w sprawie rozwiązania kontraktu i dołączy do Milwaukee Bucks do końca obecnych rozgrywek.

Gasol dogadał się z San Antonio dosłownie w ostatniej chwili. Aby zawodnik mógł zagrać w playoffs z nową drużyną, jego kontrakt musiałby zostać wykupiony do końca piątku. Na szczęście dla Pau, Spurs zdążyli to ogłosić przed deadlinem i Hiszpan odejdzie z San Antonio.

Już od dłuższego czasu spekulowało się o potencjalnym odejściu Pau. Podczas trade deadline pojawiły się informacje, że Gasol miał poprosić zarząd Ostróg o wymianę do innej drużyny, najlepiej walczącej o tytuł. Sam zawodnik otwarcie temu zaprzeczył jakiś czas później, najwyraźniej jednak już od jakiegoś czasu szykował się odejścia.

Wskazuje też na to fakt, że Pau nie będzie musiał szukać nowej drużyny, ponieważ już wcześniej dogadał się z Milwaukee Bucks. Dołączy tym samym do Kozłów na resztę obecnego sezonu.

Dla Milwaukee to fantastyczny ruch. Za darmo pozyskują weterana, który wciąż potrafi się świetnie poruszać pod koszem, dobrze podaje i w krótkim wymiarze czasowym może dać znakomite minuty. Zyskują także wsparcie dla Brooka Lopeza. Pau to już od dawna nie jest tylko świetny zawodnik podkoszowy, ale potrafi także skutecznie przymierzyć zza łuku, o czym świetnie się przekonaliśmy:

Źródło: Youtube.com/FIBA

Weteran z mistrzowskim doświadczeniem z pewnością się przyda młodym Kozłom. Zarząd Milwaukee odwalił kawał świetnej roboty w tym sezonie, pozyskując praktycznie za bezcen Nikolę Mirotica i teraz Pau Gasola.  Ponadto, pamiętajmy, że w Toronto od niedawna gra Marc Gasol. Możemy zatem być świadkami pojedynku braci o Finały NBA.