Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Wychodzą na jaw nowe fakty. Bucks pominęli Antetokounmpo

NBA News: Wychodzą na jaw nowe fakty. Bucks pominęli Antetokounmpo

NBA News: Wychodzą na jaw nowe fakty. Bucks pominęli Antetokounmpo
Photo by Stacy Revere/Getty Images

Milwaukee Bucks nie skontaktowali się z Giannisem Antetokounmpo przed dokonaniem transakcji, na mocy której Jrue Holiday odszedł z drużyny. Grek – podobnie jak koledzy z drużyny – mocno ceni umiejętności 33-latka. Żyją w przyjacielskich relacjach.

„Dosłownie nie odegrał żadnej roli” – powiedział Wojnarowski w ESPN za pośrednictwem Talkin NBA na X (dawniej Twitter).

– Tak naprawdę John Horst, dyrektor generalny Milwaukee, nie przedstawił tego pomysłu na transakcję Giannisowi Antetokounmpo, ponieważ był w to zaangażowany Jrue Holiday, a wszyscy wiemy, w jakich żyją relacjach – dodał.

Choć Grek nie miał „bezpośredniego wpływu” na transakcję, Wojnarowski uważa, że decyzja Bucks o wymianie za Damiana Lillarda wynikała z dwóch kwestii.

Klub wierzy, że wymiana zwiększy ich szanse na tytuł, jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo, że Antetokounmpo ostatecznie zdecyduje się na przedłużenie kontraktu. Ostatnio pojawiły się informacje, że Grek może niedługo opuścić klub. Taka transakcja może go skusić do podpisania nowej umowy.

Od kilkunastu tygodni krążą pogłoski o możliwym odejściu Giannisa po wygaśnięciu jego kontraktu z Bucks. Grek chciał zobaczyć, jak klub zachowa się na rynku transferowym, by zwiększyć szanse na tytuł. Wojnarowski twierdzi, że przejęcie Lillarda nie gwarantuje, że Giannis podpisze długoterminowe przedłużenie kontraktu. Zwiększa to jednak szanse.