NBA News: Wybrano najlepszego rezerwowego – zadecydowały dwa głosy!

NBA News: Wybrano najlepszego rezerwowego – zadecydowały dwa głosy!

NBA News: Wybrano najlepszego rezerwowego – zadecydowały dwa głosy!
(Photo by Stephen Maturen/Getty Images)

Naz Reid z Minnesota Timberwolves zdobył pierwszą swoją nagrodę w NBA: „6th Man of The Year”. To duże wyróżnienie dla 24-letniego koszykarza.

Reid do NBA trafił w 2019 roku. Warto odnotować, że zawodnik nie dostał poprzez draft. Początkowo podpisał kontrakt two-ways z Minnesota Timberwolves. Pokazał się na tyle z dobrej strony, że później związał się z klubem długoletnią umową.

W wyścigu po nagrodę dla najlepszego rezerwowego nieznacznie wyprzedził Malika Monka z Sacramento Kings. Reid otrzymał łącznie 352 punkty (45 wskazań na 1. miejscu), z kolei Monk 342 punkty (43 wskazania).

Bobby Portis z Milwaukee Bucks zajął trzecie miejsce z 81 punktami, a za nim uplasowali się Norman Powell (65) z Los Angeles Clippers i Bogdan Bogdanovic (40) z Atlanta Hawks.

Reid jest trzecim niedraftowanym zawodnikiem, który zdobył Trofeum Johna Havlicka. Pozostali to John Starks (1996-97) z New York Knicks i Darrell Armstrong (1998-99) z Orlando Magic.

24-letni Reid, pomagając Minnesocie w osiągnięciu bilansu 56:26 w tym sezonie, ustanowił rekordy kariery na poziomie 13,5 punktu, 5,2 zbiórki. 169 trafionych trójek to najwięcej w historii NBA oddanych przez niedraftowanego centra.

Jest pierwszym zawodnikiem Timberwolves, który zdobył tę nagrodę.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.