Mecz NBA w Polsce?! Są nowe informacje

Mecz NBA w Polsce?! Są nowe informacje

Mecz NBA w Polsce?! Są nowe informacje
(Photo by Thearon W. Henderson/Getty Images)

Radosław Piesiewicz nadal myśli o organizacji meczu NBA w Polsce. Prezes PKOl i PZKosz w rozmowie z „TVP Sport” zdradził, że jego marzeniem jest starcie San Antonio Spurs – Golden State Warriors. Czy to możliwe?

Od wielu miesięcy prezes Radosław Piesiewicz podkreśla, że jego marzeniem jest zorganizowanie meczu NBA na terenie Polski. W najnowszej rozmowie z Jakubem Kłyszejko z „TVP Sport” przedstawił nowe informacje.

– Rozmowy wejdą w kolejną fazę po igrzyskach. Nie ukrywam, że w Paryżu chciałbym spotkać się z decyzyjnymi osobami z NBA. Podyskutujemy o tym, żeby jedno z największych sportowych wydarzeń na świecie odbyło się w naszym kraju – powiedział.

Zdradził też, że jego marzeniem byłoby starcie San Antonio Spurs z Golden State Warriors. Byłby to mecz, w którym docelowo miało być wystąpić dwóch reprezentantów Polski (Jeremy Sochan i Brandin Podziemski).

– Pojawienie się San Antonio Spurs w Polsce byłoby czymś niesamowitym. Jeszcze piękniejsze byłoby to, gdyby zagrali przeciwko drużynie Brandina Podziemskiego, Golden State Warriors – przyznał.

Podziemski chce – co wynika ze słów Piesiewicza – do kadry Polski. Ma wesprzeć drużynę narodową podczas EuroBasketu, który w Polsce odbędzie się w 2025 roku.

– Myślę, że za rok Brandin wystąpi w reprezentacji Polski na EuroBaskecie. Brandin i jego tata powiedzieli Łukaszowi wprost, że zawodnik Golden State Warriors chce grać dla naszej kadry. Padła taka deklaracja. Myślę, że są na tyle poważnymi ludźmi, że tak jest i będzie – zaznaczył Piesiewicz.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.