NBA News: Raport sędziowski wskazuje na aż 4 błędy w zaciętej końcówce!

NBA News: Raport sędziowski wskazuje na aż 4 błędy w zaciętej końcówce!

NBA News: Raport sędziowski wskazuje na aż 4 błędy w zaciętej końcówce!
(Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images)

Opublikowano pomeczowy raport sędziowski po starciu Knicks z Sixers, wygranym po zaciętej końcówce przez Nowojorczyków. Grono arbitrów dopatrzyło się u siebie kilku (!) dużych błędów w decydujących, ostatnich akcjach meczu.

New York Knicks wygrali drugi mecz serii z Sixers po nieprawdopodobnej końcówce, w której zdobyli 6 punktów w 20 sekund, trafiając dwie trójki, a w międzyczasie wywalczając przechwyt i zbiórkę w ataku. Jak wykazał pomeczowy raport zespołu sędziowskiego, w trakcie tych ostatnich sekund doszło do aż czterech błędów sędziowskich.

Pierwszym błędem był nieodgwizdany faul Jalena Brunsona na Tyresie Maxey’u. Zawodnik Knicks szarpał rozgrywającego Sixers za koszulkę – co więcej, od razu doszło do drugiego nieodgwizdanego faulu, kiedy to Josh Hart popchnął Maxey’a:

„To jest nieakceptowalne. To nie wina Maxey’a – to nie jest wina nikogo z nas. Walczyliśmy przez 47 minut i te dwadzieścia kilka sekund, żeby wydarzyło się takie coś… To nie jest OK.”

– Joel Embiid

„Muszę być silniejszy z piłką. Kiedy upadnę na parkiet, muszę wziąć time-out. Ale jest jak jest – to już się wydarzyło.”

– Tyrese Maxey

Drugi błąd sędziowski to przegapiona prośba o time-out ze strony trenera Nicka Nurse’a. Szkoleniowiec Sixers miał poprosić o przerwę na żądanie jeszcze zanim piłka została wprowadzona do gry zza linii końcowej – umknęło to uwadze sędziów.

Cała końcówka meczu Knicks z Sixers jest niezwykle kontrowersyjna. Błędy sędziowskie istotnie wypaczyły przebieg, a w konsekwencji wynik meczu. Sytuacja nie jest jednak tak zupełnie zero-jedynkowa. Zauważono, że przegapiono także błąd trzech sekund OG Anunoby’ego, ale w drugą stronę także nieodgwizdany faul Joela Embiida na Donte DiVincenzo. Wszystkie te przegapione gwizdki w samej końcóweczce zaciętego meczu:

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.