Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: „To wtedy wypadasz z NBA”. Tymi słowami rozbawił dziennikarzy

NBA News: „To wtedy wypadasz z NBA”. Tymi słowami rozbawił dziennikarzy

NBA News: „To wtedy wypadasz z NBA”. Tymi słowami rozbawił dziennikarzy
Photo by Mark Blinch/Getty Images

Serbski trener Toronto Raptors, który był kiedyś… kandydatem na selekcjonera kadry Polski, zażartował, że jeśli zawodnik jest naprawdę dobry w trzech rzeczach, jest All-Starem, ale jeśli myśli, że jest naprawdę dobry w czterech rzeczach, to wypada z NBA i gra w Europie.

Trener Raptors Darko Rajakovic pochwalił na konferencji prasowej Scottiego Barnesa, mówiąc, że 22-latek jest tak dobry, że… ma z tym problem.

– To dobrze, ale jednocześnie jest to problem. Ma wiele rzeczy, które może zrobić na wysokim poziomie – powiedział dziennikarzom Rajakovic.

Serbski trener uważa jednak, że bycie dobrym w zbyt wielu rzeczach może spowodować nieoczekiwany zwrot w karierze każdego zawodnika.

– Zawsze powtarzam, że jeśli w NBA jesteś naprawdę dobry w jednej rzeczy, znajdziesz kontrakt i przetrwasz w tej lidze. Jeśli jesteś naprawdę dobry w dwóch rzeczach, jesteś świetnym graczem. Jeśli jesteś naprawdę dobry w trzech rzeczach, jesteś All-Star. Jeśli myślisz, że jesteś naprawdę dobry w czterech rzeczach, prawdopodobnie wypadasz z ligi i grasz w Europie – zauważył Rajakovic, wywołując uśmiechy wszystkich w media-roomie.

– Nie można być wyjątkowo dobrym we wszystkim. Mam z tym problem, ponieważ Scotti Barnes jest dobry w wielu rzeczach. Musimy znaleźć 2 lub 3 z tych rzeczy, dzięki którym naprawdę wskoczy na wyższy poziom i zostanie All-Star. Choć moim zdaniem już nim jest – dodał Rajakovic.

Poproszony o wymienienie 2-3 rzeczy dotyczących Barnesa Rajakovic powiedział, że to wciąż proces.

– Wciąż nad tym pracujemy, ale jak widać, jest świetny w atakowaniu obręczy, dobrze nawiązuje kontakt z kolegami z drużyny. Czasami granie nim na pozycji, gdzie stawia zasłony i ścina pod kosz, otwiera dla nas wiele opcji – zaznaczył Serb.

W tym sezonie Barnes notuje średnio 20,1 punktu, 8,9 zbiórek i 6 asyst na mecz. Wystąpił w 12 spotkaniach dla Raptors.