NBA News: Steph Curry nagrodzony – nieznacznie wyprzedził DeMara DeRozana

NBA News: Steph Curry nagrodzony – nieznacznie wyprzedził DeMara DeRozana

NBA News: Steph Curry nagrodzony – nieznacznie wyprzedził DeMara DeRozana

NBA ogłosiła kolejnego laureata nagrody za sezon regularny. Został nim Steph Curry, który otrzymał statuetkę dla Clutch Player of The Year.

Clutch Player of The Year to nagroda, która dołączyła do grona wyróżnień za sezon regularny stosunkowo niedawno NBA przyznaje ją dopiero od zeszłego sezonu. Jest to wyróżnienie dla gracza, który na przestrzeni sezonu najlepiej spisywał się w sytuacjach „clutch”, czyli na styku – nie wymiękał w wyrównanych końcówkach, czy trafiał rzuty wygrywające na końcu mecze.

Rok temu pierwszym laureatem tej nagrody został De’Aaron Fox, który trafił kilka zapadających w pamięc game-winnerów. W tym roku wydawało się, że faworytem jest tutaj DeMar DeRozan, który rozegrał kilka kapitalnych czwartych kwart i trafił też kilka game winnerów. Gremium zagłosowało jednak inaczej.

Stepha Curry’ego bronią jednak liczby. W sytuacjach określanych przez algorytm NBA jako Clutch (czyli na 5 minut przed końcem meczu przy różnicy nie większej niż 5 punktów), Steph Curry zdobył sumarycznie najwięcej w lidze 189 punktów, trafiając te rzuty na świetnej skuteczności 49,6% z gry oraz 45,7% za trzy. Trzeba przyznać – ręka mu nie drżała.

Oprócz Stepha Curry’ego, w finałowej trójce kandydatów do nagrody znaleźli się DeMar DeRozan oraz Shai Gilgeous-Alexander.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.