NBA News: Marbury: Brunson powinien być w rozmowach o MVP

NBA News: Marbury: Brunson powinien być w rozmowach o MVP

NBA News: Marbury: Brunson powinien być w rozmowach o MVP
Photo by Carmen Mandato/Getty Images

Stephon Marbury uważa, że Jalen Brunson powinien być w dyskusji o MVP nie tylko ze względu na swoje statystyki, ale także ze względu na swoje zdolności przywódcze.

Jalen Brunson prowadzi New York Knicks do najlepszego sezonu od lat. Były zawodnik Knicks, Stephon Marbury, uważa, że rozgrywający powinien znaleźć się w gronie kandydatów do nagrody MVP.

Były gwiazdor NBA zasiadł do podcastu 7PM in Brooklyn with Carmelo Anthony & Kid Mero, gdzie jasno wyraził swoją opinię.

– Powinien być w rozmowach o MVP. Ma właściwe nastawienie, jeśli chodzi o robienie tego, co jest potrzebne, aby popchnąć drużynę do przodu. On sprawia, że koledzy wokół niego wskakują na jeszcze wyższy poziom, nawet jak nie ma Randle’a. Ma bardzo dobre cechy przywódcze – powiedział.

Brunson rozegrał najlepszy sezon w swojej karierze w sezonie 2023-24, notując średnio 28,7 punktu, 3,6 zbiórki i 6,7 asysty na mecz przy 48-procentowej skuteczności z gry. Chociaż jego średnia punktowa nieznacznie spadła w pierwszych dwóch meczach serii przeciwko Philadelphia 76ers (23 punkty na mecz), Brunson zwiększył swoją produkcję w kategorii zbiórek (7,5 zbiórki na mecz), utrzymując jednocześnie swoją średnią asyst.

Knicks prowadzą z 76ers 2:1 w serii do czterech zwycięstw.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.