NBA News: Sochan ma grać w kadrze Polski! Co z Podziemskim?

NBA News: Sochan ma grać w kadrze Polski! Co z Podziemskim?

Łukasz Koszarek i Rafał Juć ostatnie dni spędzili w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozmawiali na temat przyszłości Jeremy’ego Sochana i Brandina Podziemskiego w kadrze Polski. Co wynikło z tych rozmów? Dyrektor reprezentacji potwierdził, że ten pierwszy za zagrać w kwalifikacjach do IO (turniej w Walencji). Co z zawodnikiem Golden State Warriors?

– Jeremy chce grać dla reprezentacji, dla Polski i bardzo mu zależy, aby wystąpić w walce o Igrzyska Olimpijskie. Nie wszystko jednak zależy od niego i z naszej strony ma pełne zrozumienie – mówi Łukasz Koszarek, dyrektor reprezentacji Polski (za pzkosz.pl).

Warto dodać, że Koszarek i Juć rozmawiali także z przedstawicielami Spurs na temat warunków dołączenia Jeremy’ego Sochana do kadry w zbliżających się kwalifikacjach olimpijskich.

– Wyraziliśmy gotowość współpracy ze Spurs w każdym aspekcie, aby Jeremy mógł dołączyć do zgrupowania kadry latem. Oczywiście, jest kilka warunków, o których na razie nie chcę mówić. Mogę zdradzić, że najważniejsze będzie zdrowie Jeremy’ego. To jest klucz, który bardzo pomoże nam i jemu otworzyć kolejne drzwi – podkreśla były reprezentant Polski.

Sprawa Brandina Podziemskiego jest dużo bardziej złożona. Zawodnik nie ma jeszcze polskiego paszportu, a sam też nie chce niczego deklarować w kontekście występów z orzełkiem na piersi.

– W przypadku Brandina mowa rzecz jasna o procesie naturalizacji. Rodzina zawodnika Golden State pochodzi z okolic Poznania, dziadek jest Polakiem, a to dużo ułatwia w kontekście przejścia formalności – zaznacza.

– Sam Brandin, z którym także się spotkaliśmy, nie chciał niczego deklarować. Oczywiście, rozumiemy to w pełni. Brandin jest żywo zainteresowany tym, co się wokół niego dzieje, ale ma świadomość, że to dopiero jego pierwszy rok gry w NBA i po prostu potrzebuje czasu. Jego kariera w ostatnich miesiącach nabrała rozpędu, wokół niego jest dużo szumu, a żeby podjąć decyzję potrzeba spokoju. Umówiliśmy się, że nasze kontakty będą cykliczne, tak jak w przypadku Jeremy’ego – komentuje Łukasz Koszarek.

Warto dodać, że w przypadku Podziemskiego w grę wchodzi występ podczas EuroBasketu w 2025 roku (faza grupowa będzie rozgrywana w Katowicach).

Polska federacja aktywnie działa także w kwestii naturalizacji gracza na turniej kwalifikacyjny do IO. Jednym z kandydatów jest Kyle Guy.

superbet logo OGLĄDAJ MECZE NBA ZA DARMO! SPRAWDŹ! 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.