PLK: Gorąco na rynku transferowym. Które kluby zrobią zmiany?

PLK: Gorąco na rynku transferowym. Które kluby zrobią zmiany?

PLK: Gorąco na rynku transferowym. Które kluby zrobią zmiany?
Kyzlink / Sanders / foto: Andrzej Romański / PLK

Coraz mniej czasu pozostaje klubom ORLEN Basket Ligi na ostatnie korekty w składach przed najważniejszą częścią sezonu. Są rozmowy, negocjacje, gorące analizy.

18 marca zamyka się okno transferowe w ORLEN Basket Lidze. Kluby są aktywne, ruch w biznesie jest całkiem spory, co oznacza, że do samego końca będziemy emocjonować się wydarzeniami na rynku transferowym. Z naszych informacji, że kilka zespołów chce dokonać zmian w składzie przed najważniejszą częścią rozgrywek.

Prezentujemy drużyny, w których mogą zajść zmiany przed zamknięciem okna transferowego.

Anwil Włocławek – warto wziąć pod uwagę to, że trener Przemysław Frasunkiewicz słynie z takiego powiedzenia: „skład nigdy nie jest zamknięty”. Polski szkoleniowiec jest znany z tego, że cały czas przegląda rynek transferowy, rozmawia z ludźmi, by mieć jak najszerszą wiedzę na temat obecnej sytuacji. Z tego miejsca warto odnieść się do informacji, która krążyła w kuluarach w ostatnich dniach. Mianowicie: ewentualne odejście Tomasa Kyzlinka. To szalona plotka, w której nie ma nawet ziarenka prawdy. Czech wrócił do treningów i szykuje się do kolejnych meczów w barwach Anwilu Włocławek. Z zespołem trenuje także Luke Petrasek.

Trefl Sopot – po ostatnim meczu z Twardymi Piernikami zapytaliśmy Żana Tabaka o ewentualne ruchy kadrowe tuż przed zamknięciem okna transferowego. „Czy Trefl coś jeszcze zrobi?” – zapytaliśmy Chorwata. – Nie planujemy żadnego wzmocnienia. Jeśli mam być szczery, to byłem pozytywnie zaskoczony faktem, że pozyskaliśmy Geffa w styczniu. Pracujemy teraz nad zgraniem zespołu – odpowiedział.

King Szczecin – w zespole mistrza Polski sporo się działo w ostatnim czasie. Trener Arkadiusz Miłoszewski dopiął swego i zatrudnił dwóch graczy: Michale’a Kysera i Matta Mobleya. Obaj – pozyskani za duże pieniądze – mają dać drużynie sporo jakości w najważniejszej części sezonu. King ma w tym momencie najmocniejszy skład na papierze w PLK. Trener ma do dyspozycji dwunastu zawodników. Czy taki stan utrzyma się do końca okna transferowego? Słyszymy, że niekoniecznie…

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – intensywny okres w „Stalówce”. Trener Andrzej Urban – po kontuzji Arunasa Mikalauskasa – przystąpił do działań na rynku transferowym. Do Polski miał przylecieć Jack McVeigh (wcześniej Legia go rozpatrywała), ale jego zespół nadal walczy w lidze australijskiej i ostatecznie temat upadł. Teraz jest wdrażany w życie „plan B”. Trwają gorące rozmowy. Czasu jest coraz mniej…

Dziki Warszawa – beniaminek nie zrobi już zmian. Trener Krzysztof Szablowski czeka na powrót do zdrowia Mateusza Bartosza. Jego brak był bardzo widoczny w dwóch ostatnich meczach.

Polski Cukier Start Lublin – trener Artur Gronek – o czym wspominał w wywiadzie – chce wzmocnić strefę podkoszową przed najważniejszą częścią sezonu. To oczywiście wiąże się z wpłacaniem 100 tys. zł do kasy PLK za możliwość grania szóstką obcokrajowców, ale klub jest na to przygotowany. Polski szkoleniowiec szuka odpowiedniego kandydata, prowadzi rozmowy z agentami.

Arriva Polski Cukier Toruń – ostatnim wzmocnieniem zespołu był James Washington, który zastąpił Gorana Filipovicia, sprzedanego do Igokea Aleksandrovac.

PGE Spójnia Stargard, MKS Dąbrowa Górnicza – bez zmian w składach

Legia Warszawa – klub wpłacił 100 tys. zł do kasy PLK za możliwość gry szóstką obcokrajowców. Najnowszym wzmocnieniem Legii jest Tyran de Lattibeaudiere, który ma zadebiutować w spotkaniu z Sokołem Łańcut.

Icon Sea Czarni Słupsk – kontuzja kolana Donatasa Sabeckisa spędza sen z powiek trenerowi Mantasowi Cesnauskisowi, który bardzo na niego liczył w najważniejszej części sezonu. Litwin wypada z gry. Czy będzie następca? Z tego co słyszymy, to trwają starania, ale ze względu na ograniczenia czasowe i niezbyt duże możliwości finansowe jest to trudne zadanie. Prezes Michał Jankowski znany jest z tego, że każdą złotówkę obraca dwukrotnie. Nie chce – i słusznie – zadłużać spółki.

WKS Śląsk Wrocław – wicemistrzowie Polski mają w tym sezonie olbrzymiego pecha. Liczba urazów jest wręcz przytłaczająca. Teraz – po raz kolejny – wypadł z gry Łukasz Kolenda. Uraz stawu kolanowego wykluczy zawodnika z gry na okres 8-10 tygodni (może w tym sezonie już nie zagrać). Reprezentant Polski ma problem z więzadłem bocznym. W klubie nie są planowane wzmocnienia. Ostatnim ruchem było zakontraktowanie Angela Nuneza.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdyniaz naszych informacji wynika, że ten klub jest aktywny na rynku transferowym, szuka gracza, który mógłby wzmocnić rotację na obwodzie. Trwają rozmowy z kilkoma kandydatami. Warto dodać, że gdynianie – po pokonaniu Startu Lublin w środę – zrobili duży krok w kierunku utrzymania zespołu w ORLEN Basket Lidze.

Tauron GTK Gliwice – Josh Price nie pojechał z drużyną na mecz do Stargardu (starcie z PGE Spójnią). Dzisiaj (piątek – 15.03) przeszedł badania medyczne i na poniedziałek zaplanowano zabieg kontuzjowanego palca. W jego miejsce wskoczył Chris Czerapowicz (w debiucie 7 pkt w 11 minut).

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Amerykanin A.J. English wrócił do Zielonej Góry i udał się z drużyną na wyjazdowy mecz z Anwilem Włocławek. Nie są planowane zmiany w zespole.

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut – szefowie ostatniego klubu w PLK pożegnali się już z Delano Spencerem, który przyjechał do Polski jako następca kontuzjowanego Tylera Cheese’a. Z tej roli nie wywiązał się najlepiej. Po powrocie Cheese’a nie ma już dla niego miejsca w składzie. Klub nie planuje już żadnych zmian.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.