NBA News: Lillard: Widzę Wembanyamę jako najlepszego gracza w NBA już wkrótce

NBA News: Lillard: Widzę Wembanyamę jako najlepszego gracza w NBA już wkrótce

NBA News: Lillard: Widzę Wembanyamę jako najlepszego gracza w NBA już wkrótce
Photo by Logan Riely/NBAE via Getty Images

Supergwiazdor Milwaukee Bucks, Damian Lillard, chwali debiutanta San Antonio Spurs, Victora Wembanyamę, przewidując, że Francuz w niedalekiej przyszłości osiągnie bardzo wysoki poziom i będzie dominował w rozgrywkach.

W niedawnym występie w programie „Dan Patrick Show”, Lillard podzielił się swoimi spostrzeżeniami nt. wyjątkowych umiejętności Wembanyamy, rysując podobieństwa między nim a umiejętnościami znanych gwiazd – takich jak Kevin Durant.

Lillard podkreślił wzrost Wembanyamy i jego niezwykłą wszechstronność, przypominającą dominację Duranta na boisku.

– Myślę, że zawsze byliśmy pod ogromnym wrażeniem Kevina Duranta, który robił to przy wzroście 211 cm, a teraz masz gościa, który ma 224 cm i robi to samo – mówi Lillard.

– To jest po prostu szalone. Myślę, że Wemby jest wyjątkowy. Myślę, że to, jak umie rywalizować jest tym, co zaskoczyło mnie najbardziej i to właśnie sprawia, że myślę, że wkrótce mogę zobaczyć go jako najlepszego gracza w lidze – zaznacza gracz Bucks.

Ze średnimi na poziomie 20,6 punktu, 10,3 zbiórki, 3,4 bloku i 3,4 asysty na mecz, Wembanyama szybko stał się graczem, z którym należy się liczyć w swoim debiutanckim sezonie NBA.

superbet logo OGLĄDAJ MECZE NBA ZA DARMO! SPRAWDŹ! 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.