Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Serb zwolniony z NBA. Teraz czas na Euroligę

NBA News: Serb zwolniony z NBA. Teraz czas na Euroligę

NBA News: Serb zwolniony z NBA. Teraz czas na Euroligę
(Photo by Layne Murdoch Jr/NBAE via Getty Images)

Jak poinformował Adrian Wojnarowski z ESPN, Sacramento Kings rezygnują z usług Filipa Petruseva i otwierają tym samym miejsce w składzie. Dziennikarz James Ham dodał z kolei, że Serb ma dołączyć do Olympiakosu Pireus.

Filip Petrusev (23 lata) miał krótki epizod w drużynie Kings, występując w zaledwie dwóch meczach, zdobywając trzy punkty w ciągu sześciu minut gry.

Petrusev dołączył do Kings po wymianie z Los Angeles Clippers. Serb został początkowo przeniesiony z Philadelphia 76ers do Clippers w ramach umowy z Jamesem Hardenem, zanim ostatecznie trafił do Sacramento.

Wybrany w drugiej rundzie draftu – z 50. numere – przez 76ers w 2021 roku Petrusev grał dla Gonzaga Bulldogs przez dwa sezony od 2018 do 2020 roku, notując średnio 12,0 punktów i 5,4 zbiórek na mecz.

Były zawodnik Mega Basket, Anadolu Efes i Crveny Zvezdy ma za sobą dwa sezony w Eurolidze, notując średnio 8,5 punktu i 3,8 zbiórki. Teraz ma poprawić swoje dokonania w greckim Olympiakosie Pireus.

„Sacramento Kings zwolnili Filipa Petruseva, umożliwiając mu podpisanie kontraktu z Olympiakosem Pireus za granicą” – czytamy na stronie.