Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Pomyłka na koszulce Wembanyamy! To powiedział Francuz

NBA News: Pomyłka na koszulce Wembanyamy! To powiedział Francuz

NBA News: Pomyłka na koszulce Wembanyamy! To powiedział Francuz

Do szokującej sytuacji doszło w trakcie meczu Warriors – Spurs. Debiutant na parkietach NBA Victor Wembanyama grał z koszulce, na której widniał błąd… w jego nazwisku! – Nie wiem, jak mogło do tego dojść – powiedział po spotkaniu Francuz.

11. porażka z rzędu San Antonio Spurs! Podopieczni Gregga Popovicha przegrali na wyjeździe z Golden State Warriors 112:118. 22 punkty i 9 zbiórek w tym spotkaniu zanotował Victor Wembanyama. O Francuzie w kontekście tego meczu dużo mówi się o… błędzie na jego koszulce.

Wembanyama ma długie nazwisko. Cały koszykarski świat wciąż przyzwyczaja się do 10-literowego słowa, które w mediach tak często dla wygody skracamy do „Wemby”, ale są ludzie, którzy nie mają tego luksusu. I oczekuje się, że zrobią to dobrze za każdym razem.

Instytucją, którą można założyć, że zawsze zrobi to dobrze, będzie zespół, który go zatrudnia: sami Spurs. A jednak w jakiś sposób zespołowi udało się pomylić i pokazali jego koszulkę na piątkowy mecz z Golden State Warriors z błędną pisownią.

Zamiast „Wembanyama” na koszulce błędnie widniał napis „Wembanyana” z literą „n” zamiast ostatniego „m”.

W pewnym momencie drugiej kwarty błąd został poprawiony, kiedy Wembanyama miał na sobie koszulkę z prawidłowo zapisanym nazwiskiem. Po przegranej 112:118 Francuz powiedział, że nawet nie zdawał sobie sprawy z błędu na swojej koszulce.

– Nie wiem, czy ktoś zostanie zwolniony, ale wiem, że sprawdzano moje nazwisko. Nie wiem, jak do tego doszło To wielka szkoda – powiedział Wembanyama po meczu za pośrednictwem Toma Orsborna.

Koszulki z błędną pisownią będą prawdopodobnie traktowane jako przedmioty kolekcjonerskie i gdyby Spurs chcieli wystawić kibicom samą koszulkę na aukcji, bez wątpienia ci wykupiliby cały pakiet.