Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Trener Francuzów: Fournier, odejdź z Knicks!

NBA News: Trener Francuzów: Fournier, odejdź z Knicks!

NBA News: Trener Francuzów: Fournier, odejdź z Knicks!
Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images

Sytuacja Evana Fourniera w New York Knicks nie wygląda najlepiej, a trener jego reprezentacji martwi się przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2024 roku, które odbędą się w Paryżu.

Trener reprezentacji Francji Vincent Collet wierzy w to, że jego gwiazdor Evan Fournier zostanie wytransferowany przez New York Knicks i trafi do drużyny, w której będzie odgrywał dużą rolę. Nawet złożył apel do zawodnika, by nieco nacisnął organizację w celu wymiany do innego klubu.

– Chcę, żeby zmienił lokalizację i znów zaczął grać – powiedział Collet dla francuskiej sieci RMC Sport.

– Ale niestety to nie my mamy głos decydujący w tej sprawie. To skomplikowane. W tym przypadku nie jest zaletą, jak duży jest jego kontrakt. Jest oczywiste, że inne organizacje byłyby gotowe go powitać, ale z pewnością nie na takich warunkach – powiedział wprost.

Jak dotąd jedyny występ Fourniera w sezonie 2023-2024 miał miejsce podczas zwycięstwa 120:99 z Washington Wizards. 31-letni gracz spędził na parkiecie 16 minut, zdobywając dwa punkty (1/6 z gry).

Podczas mistrzostw świata Fournier powiedział Eurohoops, że „wie, że może pomóc Knicks” i chce grać i odnosić sukcesy. W czterech meczach przedsezonowych zdobywał średnio 10,5 punktu, ale po raz kolejny został odsunięty na bok.

– To trochę skomplikowane – dodał Collet, zaniepokojony także faktem, że Fournier może dołączyć do kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku bez wielu meczów, jeśli ostatecznie spędzi cały sezon w Knicks.