Nie ważne ile minut zagra LeBron 📺
Wszystkie obejrzysz za darmo na SUPERBET!

superbet logo
sprawdź!
NBA News: Lakers mają plan na LeBrona. Chodzi o liczbę minut

NBA News: Lakers mają plan na LeBrona. Chodzi o liczbę minut

NBA News: Lakers mają plan na LeBrona. Chodzi o liczbę minut
(Photo by Bart Young/NBAE via Getty Images)

LeBron James zagrał tylko 29 minut w przegranym meczu na otwarcie sezonu z Denver Nuggets. Po meczu główny trener Lakers Darvin Ham powiedział, że taki jest właśnie plan na ten sezon.

Gwiazdor Lakers, LeBron James, zdobył w tym czasie 21 punktów, miał osiem zbiórek oraz pięć asyst. Sztab szkoleniowy monitorował jego czas gry. Nuggets wygrali z Lakers 119:97.

– Łatwo jest przy nim dać się wciągnąć w emocje związane z grą i często się o tym zapomina. Ale aby był tak skuteczny, jak to tylko możliwe, musimy zwracać uwagę na jego minuty, by te odcinki gry nie były zbyt długie – powiedział Darvin Ham.

Trener Lakers powiedział, że plan zakłada ograniczenie Jamesa do 28-30 minut na mecz, ale będzie to sprawdzane przed każdym spotkaniem.

– Nie jestem ani zaskoczony, ani zawiedziony – mówił z kolei James, który ma aktualnie 38 lat i jest najstarszym zawodnikiem w lidze.

– To znaczy… zawsze chcę być na parkiecie. Zwłaszcza, gdy masz szansę wygrać mecz lub czujesz, że możesz zmienić losy spotkania. Ale taki jest system i zamierzam go przestrzegać – dodał LeBron James.