Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Kłopoty Cavaliers – kontuzje dwóch kluczowych graczy!

NBA News: Kłopoty Cavaliers – kontuzje dwóch kluczowych graczy!

NBA News: Kłopoty Cavaliers – kontuzje dwóch kluczowych graczy!
Photo by David Liam Kyle/NBAE via Getty Images

Bardzo niepokojące wieści dla kibiców Cleveland Cavaliers. Według doniesień m. in. portalu ESPN, z gry na dłuższy okresy wypadnie dwóch ich kluczowych zawodników. Zespół, który z bilansem 13-12 zajmuje 9. miejsce na wschodzie i przegrał trzy ostatnie mecze, może popaść z tego powodu w tarapaty. Ale po kolei:

Evan Mobley, który od czterech meczów pozostawał poza grą z powodu urazu kolana, nie wróci w najbliższym czasie. Zawodnik zmuszony jest poddać się zabiegowi artroskopii kolana, który wykluczy go z gry przynajmniej na 6-8 tygodni. Oznacza to, że wróci najprędzej w lutym, a Cavs tracą go na około 20-25 spotkań. Przypomnijmy, że w czterech meczach bez niego Cavs zanotowali bilans 1-3.

Kolejnym zawodnikiem, który zmuszony jest do dłuższej przerwy, jest Darius Garland. W trakcie meczu z Boston Celtics doszło do zderzenia z Kristapsem Porzingisem, w trakcie którego – jak wykazały późniejsze badania – doszło do złamania kości szczęki. Rozgrywający Cavs przejdzie operację w przyszłym tygodniu, a po niej czekają go przynajmniej 4 tygodnie przerwy od gry.

Cavs oprócz Rickiego Rubio, który wypadł z gry z powodów osobistych jeszcze przed sezonem, tracą kolejnych dwóch kluczowych zawodników. Oznacza to, że trudno będzie im się podnieść z rozczarowującego na tym etapie sezonu bilansu 13-12 i 9. miejsca na wschodzie. Już przed urazami Garlanda i Mobley’a pojawiały się pierwsze głosy, że Cavs powinni dokonać pewnych zmian kadrowych, żeby powalczyć jeszcze o sukcesy w tym sezonie. Taki obrót spraw może ułatwić decyzję o ewentualnych transferach.