Celtics wygrają przynajmniej 54 mecze?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

1.75
Odbierz
NBA News: Jaylen Brown może zostać najbogatszym graczem w historii NBA

NBA News: Jaylen Brown może zostać najbogatszym graczem w historii NBA

NBA News: Jaylen Brown może zostać najbogatszym graczem w historii NBA
Photo by Maddie Meyer/Getty Images

Jak donosi Gary Washburn z The Boston Globe, w przyszłym tygodniu wznowione zostaną rozmowy pomiędzy Boston Celtics a Jaylenem Brownem. Klub od dłuższego czasu prowadził ze swoim zawodnikiem negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu. Przedłużenia, które może uczynić z Jaylena Browna najlepiej zarabiającego zawodnika w dotychczasowej historii NBA…

Jaylen Brown od 1 lipca tego roku ma formalnie możliwość negocjowania przedłużenia umowy, która dobiega końca po przyszłym sezonie, czyli rozgrywkach 2023/24. Jak do tej pory pojawiały się doniesienia, że rozmowy pomiędzy zawodnikiem a klubem są trudne. Zostały one nawet na jakiś czas przerwane – Jaylen Brown był w międzyczasie w Hiszpanii, gdzie odbył na przykład szkolenia w ramach Związku Graczy, którego jest przewodniczącym. Teraz rozmowy mają zostać wznowione i według źródeł Washburna, za kulisami panuje duży optymizm w kwestii dojścia do porozumienia.

Jaylen Brown może walczyć o podpisanie tzw. Super-Max Extension, czyli najwyższej możliwej formy przedłużenia kontraktu. Biorąc pod uwagę rosnące salary cap, szacuje się, że najwyższy możliwy dla Browna kontrakt może opiewać nawet na 304 miliony dolarów za 5 lat. Byłby to najwyższy podpisany jak do tej pory kontakt w NBA. Do tej pory rekord należy do Nikoli Jokicia, który rok temu podpisał wartą 272 miliony umowę na 5 lat.

Liga NBA wprowadziła instytucję Super-Maxa, czyli właściwie „Designated Veteran Player Extension” w 2017 roku jako mechanizm, który ułatwiłby klubom zatrzymywanie swoich gwiazd na dłużej. Zawodnik może ubiegać się o tego rodzaju przedłużenie, jeśli ma za sobą już 8 sezonów w NBA, oraz spełnia jeden z poniższych warunków:

  • Zdobył nagrodę MVP w trakcie 3 ostatnich sezonów
  • Był członkiem All-NBA Team w ostatnim sezonie bądź w 2 z 3 z poprzednich sezonów
  • Zdobył nagrodę Defensive Player of The Year w zeszłym sezonie lub w 2 z 3 z poprzednich sezonów

Jaylen Brown spełnia te warunki – był członkiem All-NBA 2nd Team w poprzednim sezonie. Może więc ubiegać się o Super-Maxa.

Na ten moment Boston Celtics są jednymi z faworytów do wygrania tytułu mistrzowskiego w przyszłym sezonie. Albo więc ich porażkę z Heat w tym roku traktuje się jako wypadek przy pracy, albo pokłada się dużą wiarę we wzmocnienia, takie jak pozyskanie Kristapsa Porzingisa:

Mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
Nuggets5.40 GRAJ
Celtics5.60 GRAJ
Suns7.20 GRAJ

(kurs z dnia: 24.07.2023)