Serbowie powalczą o Mistrzostwo Świata?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

Odbierz!
FIBA News: Nikola Jokic opuści Mistrzostwa Świata!

FIBA News: Nikola Jokic opuści Mistrzostwa Świata!

FIBA News: Nikola Jokic opuści Mistrzostwa Świata!
Photo by Pedja Milosavljevic/DeFodi Images via Getty Images

Już 25 sierpnia startują Mistrzostwa Świata FIBA z udziałem drużyn naładowanych gwiazdami NBA: czy to reprezentacja USA, Kanady, Francji, Serbii… No i właśnie reprezentacja Serbii ma – jak się okazuje – poważny problem. Jak ogłosił już oficjalnie trener reprezentacji, Svetislav Petric, Nikola Jokic nie zagra na Mistrzostwach Świata.

Nieobecność dwukrotnego MVP ligi i świeżo upieczonego mistrza NBA wynika oczywiście z trudów minionego sezonu. Jokic rozegrał w sumie 89 meczów, grając średnio po 35 minut, będąc zdecydowanym liderem zespołu, przez którego przechodziła każda akcja. Jokic uznał, że potrzebuje tych wakacji:

„Z Jokiciem mieliśmy kilka konwersacji i musze powiedzieć, że były to najlepsze rozmowy jakie miałem z graczem, który nie może dołączyć do składu. Jest fizycznie i psychicznie wyczerpany, nie czuje się obecnie gotowy na wzięcie na siebie odpowiedzialności.”

– trener Svetislav Petric

Nieobecność Jokicia znacząco wpływa na szanse Serbii w nadchodzących mistrzostwach. Według obecnych kursów bukmacherskich, poza USA (faworytów każdego turnieju), w grze jest mocna w tym roku Kanada (Shai Gilgeous-Alexander, Jamal Murray, Dillon Brooks, czy RJ Barrett), Słowenia (Doncic na ten moment znajduje się w szerokiej kadrze), oraz Australia (Josh Giddey, Joe Ingles, czy Matisse Thybulle):

Mistrzowie Świata 2023: kurs: bukmacher:
USA1.95 GRAJ
Kanada4.80 GRAJ
Słowenia9.80 GRAJ
Australia10.00 GRAJ

(kursy z dnia 25.07.2023)

Brak Nikoli Jokicia nie jest jedynym osłabieniem reprezentacji Serbii. W kadrze nie zagra też pierwszy rozgrywający reprezentacji, Vasilije Micic. Gwiazda EuroLigi kolejny sezon rozpocznie już w barwach Oklahomy City Thunder i tegoroczne wakacje przeznaczy na przygotowanie wyzwania, jakim jest fizyczny przeskok pomiędzy tymi rozgrywkami.

W składzie Serbii wciąż znajdą się jednak zawodnicy znani z parkietów NBA, tacy jak Bogdan Bogdanovic, Nikola Jovic i Aleksej Pokusevski.