Czy Bulls wygrają przynajmniej 38 meczów?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

1.90
Odbierz!
NBA News: Kolosalna cena za LaVine’a? Christian Wood blisko Bulls!

NBA News: Kolosalna cena za LaVine’a? Christian Wood blisko Bulls!

NBA News: Kolosalna cena za LaVine’a? Christian Wood blisko Bulls!
Photo by Dylan Buell/Getty Images

Jak donosi Fred Katz z The Athletic, Chicago Bulls prowadzili z New York Knicks rozmowy w sprawie transferu z udziałem Zacha LaVine’a. Z inicjatywą wyjść mieli New York Knicks – to tez jednak oni zakończyli negocjacje, kiedy okazało się, że cena, jaką stawiają Bulls za LaVine’a jest „gigantyczna”. Ostatecznie – jak wynika ze źródeł Katza – nie było nawet blisko porozumienia.

Doniesienia o tym, że Bulls sondują rynek w sprawie transferu LaVine’a, pojawiały się już w czerwcu. Następnie doszło jednak do całej kawalkady ruchów Bulls, które sugerowałyby, że ich celem jest utrzymanie dotychczasowego składu. Były to ruchy takie jak nowy kontrakt dla Nikoli Vucevicia i Coby White’a, czy… Generalny brak wzmocnień.

Brak wzmocnień może zostać przełamany. Jak podają bowiem źródła związane z Los Angeles Times, Chicago Bulls znajdują się w gronie zespołów zainteresowanych podpisaniem umowy z Christianem Woodem. Pozwala im na to Disabled Exception, wynoszący nieco ponad 10 milionów dolarów, który to przysługuje im z powodu kontuzji Lonzo Balla. Christian Wood jest obecnie najlepszym graczem, który pozostaje wolnym agentem. Jego dotychczasowy klub – Dallas Mavericks – nie jest jednak zainteresowany podpisaniem z nim nowej umowy. Innymi ekipami zainteresowanymi Woodem mają być m. in. Miami Heat, czy Los Angeles Lakers.

Sezon Chicago Bulls – jak na ten moment – nie zapowiada się najlepiej. Głównie ze względu na brak wzmocnień i zachowanie status quo, które w zeszłym sezonie pozwoliło jedynie na powalczenie w turnieju Play-In. Pesymizm względem nadchodzącego sezonu oddają chociażby kursy bukmacherskie. Szacuje się, że Bulls mają najmniejsze szanse na wygranie swojej grupy w turnieju In-Season – mniejsze nawet niż Magic, czy Nets:

wygrany Grupy C wschodu: kurs: bukmacher:
Celtics1.77 GRAJ
Raptors5.20 GRAJ
Nets6.20 GRAJ
Magic9.80 GRAJ
Bulls10.00 GRAJ