Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: James Harden: Chciałem maksymalnej umowy od Sixers

NBA News: James Harden: Chciałem maksymalnej umowy od Sixers

NBA News: James Harden: Chciałem maksymalnej umowy od Sixers
fot. twitter/@sixers

James Harden wypowiedział się na temat swojego odejścia z Philadelphia 76ers w ekskluzywnym wywiadzie z Samem Amickiem z The Athletic. W wywiadzie przyznał, że gdy Sixers przygotowywali dla niego ofertę poniżej maksymalnej kwoty, zgodził się na opcję kontraktu opiewającego na kwotę 35,6 miliona dolarów, jednocześnie domagając się wymiany.

Harden został poproszony o wyjaśnienie swojego procesu myślowego, kiedy zdecydował, że chce opuścić Sixers i czy zawsze chodziło wyłącznie o wymianę do Los Angeles Clippers.

– Chodziło o próbę znalezienia się w sytuacji, w której mógłbym zarabiać i oczywiście mieć szansę na wygrywanie na najwyższym poziomie. W ciągu ostatnich kilku lat poświęciłem tak wiele – niezależnie od tego, czy chodzi o rolę, czy o finanse – że w tym momencie to się skończyło. Chcę po prostu móc iść naprzód i nadal mieć możliwość zarabiania pieniędzy i oczywiście wygrywania na najwyższym poziomie – powiedział Harden.

Amick zapytał Hardena, czy Sixers powiedzieli mu, że zbliża się kontrakt.

„Maksymalny?” odpowiedział Harden.

Następnie Harden powiedział „tak” i potwierdził, że powiedział to Daryl Morey.

Ale Morey przestał komunikować się z Hardenem po odpadnięciu z play-off.

– W tym roku nie było żadnej komunikacji. Pomyślałem sobie: „widzę, co się dzieje”. Jestem bardzo inteligentny. Zastanawiam się: „jaki jest mój następny ruch i co chcę zrobić?”. Rozumiem, że pod koniec dnia jest to biznes. I tak jak on musi robić to, co najlepsze dla swojej organizacji, tak ja muszę robić to, co najlepsze dla mnie i mojej rodziny. To proste – zaznaczył James Harden.

W dalszej części wywiadu Harden przyznał, że Morey rozmawiał z jego agentem na temat nowego kontraktu przed rozpoczęciem play-off ubiegłego sezonu. Źródło z Sixers zaprzeczyło jednak temu twierdzeniu The Athletic.

Harden nie planuje w najbliższym czasie ponownego kontaktu z Moreyem.

– Nie ma o czym rozmawiać – podsumował krótko.