NBA News: Hield: Warriors? Wydaje mi się, że pasujemy do siebie

NBA News: Hield: Warriors? Wydaje mi się, że pasujemy do siebie

NBA News: Hield: Warriors? Wydaje mi się, że pasujemy do siebie
(Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Shams Charania z The Athletic poinformował, że Hield został przehandlowany do Golden State Warriors w ramach umowy sign-and-trade. Sam zawodnik, który przebywa obecnie w Walencji, jest bardzo zadowolony z transferu.

– Wydaje mi się, że pasujemy do siebie idealnie – powiedział Hield dla BasketNews.

Koszykarz podpisał nowy kontrakt z dotychczasowym klubem, Philadelphią 76ers, po czym został natychmiast wymieniony. W ten sposób Warriors są w stanie przyjąć nową umowę przekraczając poziom salary cap.

Buddy Hield podpisze dwuletnią, gwarantowaną umowę, wartą 18 milionów dolarów.

– Dorastałem, obserwując ich styl gry. Jestem pod wielkim wrażeniem. Po prostu widząc ich sposób gry, czuję, że to do mnie pasuje. Szybki ruch piłki, ścięcia, podania, zmuszanie obrońców do podejmowania decyzji. Myślę, że idąc tam mogę się wiele nauczyć i podnieść poziom mojej gry – zaznaczył.

31-letni Hield ostatni sezon spędził w barwach Indiany Pacers, a później – po transferze – Philadelphii 76ers. Rozegrał – co nietypowe – aż 84 mecze sezonu regularnego, notując średnio 12,1 punktu, 3,2 zbiórki i 2,8 asysty.

Hield odbył rozmowę z trenerem Stevem Kerrem.

– Mówił mi, że świetnie do siebie pasujemy. Powiedziałem mu, że potrzebuję kilku godzin na podjęcie decyzji, a on powiedział: masz tyle czasu, ile chcesz – podkreślił.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.