NBA News: Nikt nie chce Younga – Hawks w martwym punkcie?

NBA News: Nikt nie chce Younga – Hawks w martwym punkcie?

NBA News: Nikt nie chce Younga – Hawks w martwym punkcie?
Photo by Todd Kirkland/Getty Images

Liczyliśmy tego lata na transfer Trae Younga i w końcu większe zmiany w Atlancie. Wygląda na to, że możemy się nie doczekać.

– Rynek dla Trae Younga jest chłodny jak nigdy wcześniej – takich słów użył Zach Lowe z ESPN w swoim raporcie dotyczącym sytuacji w Atlancie Hawks. Tegoroczne Wakacje rozpoczęliśmy z założeniem, że Atlanta będzie handlować swoimi liderami i wydawało nam się, że to właśnie Trae Young jest tym, którego chętniej oddadzą w wymianie. Tymczasem udało im się już oddać Dejounte Murray’a i to za cenę na tyle niewysoką, że wniosek nasuwał się jeden: No to teraz oddadzą też Trae Younga i wchodzą w przebudowę.

Jak widać nie jest to jednak wcale takie łatwe.

Według Zacha Lowe, San Antonio Spurs i Los Angeles Lakers – dwie drużyny, z którymi łączony był Young w tym okienku – w ostatnim czasie nie wyrażały zainteresowania rozmowami na temat ewentualnego transferu.

To może oznaczać, że nie zobaczymy już dużych ruchów w Atlancie, a klub spróbuje znów wspiąć się do Playoffów z Trae Youngiem, rozwijającym się Jalenem Johnsonem i wybranym z pierwszym numerem draftu Zachiem Risacherem. Gdyby Hawks chcieli wejść w przebudowę, musieliby nie tylko oddać Trae Younga, ale przede wszystkim oddać go w korzystnej dla siebie wymianie. Trzeba mieć w pamięci, że picki Hawks w draftach 2025, 2026 i 2027 są w posiadaniu Spurs po transferze, w którym Murray trafiał do Atlanty.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.