Liga Typerów – prosta, darmowa zabawa
co tydzień szansa na nagrody: grasz? 🎮

gram!
NBA News: Harden w końcu wymieniony. Tak zareagował

NBA News: Harden w końcu wymieniony. Tak zareagował

NBA News: Harden w końcu wymieniony. Tak zareagował
(Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

Amerykańskie media sporo rozpisują się na temat wymiany na linii 76ers-Clippers, w której uczestniczył James Harden. Ramona Shelburne z ESPN zdradziła, jak na całą sytuację zareagował sam koszykarz, który nie chciał już dłużej grać w Filadelfii.

„James Harden jest 'zachwycony’ faktem, że w końcu został wymieniony do Los Angeles Clippers” – ujawniła dziennikarka ESPN.

Harden poprosił Sixers o wymianę po podpisaniu kontraktu o wartości 35,6 miliona dolarów na sezon 2023-2024. Nie był w stanie dogadać się z Daryllem Moreyem, który w klubie odpowiada za kwesie sportowe. Harden nazwał go „kłamcą” i oświadczył, że nie widzi możliwości dalszej współpracy.

A jak na tę wiadomość zareagował trener 76ers Nick Nurse? Podobno kiedy go wezwano, aby poinformować go o transakcji, ten… mocno spał.

– Dostałem telefon – powiedział Nurse z uśmiechem po wtorkowym treningu. – Faktycznie przespałam ten moment. Ale wstałem kilka godzin później i przyszedłem do biura – dodał.

Kiedy już to zrobił, Nurse obudził się w zupełnie innym składzie. Nie tylko bez Hardena, ale także P.J. Tuckera, który był graczem pierwszopiątkowym, a także rezerwowego Filipa Petruseva.

W końcu udało się zakończyć sagę transferową z udziałem Hardena. Ten trafił do Clippers, zespołu, w którym spotka się z Leonardem, Georgem i Westbrookiem. Wszyscy dorastali w południowej Kalifornii.