Liga Typerów – prosta, darmowa zabawa
co tydzień szansa na nagrody: grasz? 🎮

gram!
NBA News: Kiedyś NBA, teraz Euroliga. Balcerowski ma nowego kolegę

NBA News: Kiedyś NBA, teraz Euroliga. Balcerowski ma nowego kolegę

NBA News: Kiedyś NBA, teraz Euroliga. Balcerowski ma nowego kolegę
(Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Były obrońca Los Angeles Lakers, Kendrick Nunn, dołączył do Panathinaikosu Ateny, taką informację potwierdził właściciel klubu Dimitris Giannakopoulos. To spore wzmocnienie zespołu, który nie ukrywa, że chce zwyciężyć w renonowamych rozgrywkach Euroligi.

Giannakopoulos zamieścił na Instagramie relację, w której potwierdził, że Panathinaikos osiągnął porozumienie z Nunnem. Olympiakos Piraeus również był zainteresowany tym zawodnikiem latem, ale zdecydował się podpisać kontrakt z Ignasem Brazdeikisem, ponieważ 28-letni Amerykanin nadal czekał na szansę w NBA.

Nunn spędził ostatnie cztery lata w NBA, grając w trzech różnych klubach. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy Los Angeles Lakers i Washington Wizards, rozgrywając w sumie 70 meczów, w których notował średnio 7,1 punktu, 1,6 zbiórki i 1,3 asysty.

Debiutancki sezon Nunna w Miami Heat był jego najlepszym w karierze, ponieważ notował średnio 15,3 punktu, 2,7 zbiórek i 3,3 asyst na mecz w 67 występach w sezonie zasadniczym.

Ciekawostką jest fakt, że Nunn nie został wybrany do draftu NBA w 2018 roku. Łącznie wystąpił w 193 występach dla drużyn Heat, Lakers i Wizards. Teraz sprawdzi się na parkietach Euroligi. Jego kolegą w Panathinaikosie będzie Polak Aleksander Balcerowski. Reprezentant naszego kraju nie notuje jednak najlepszego początku sezonu.