Liga Typerów – prosta, darmowa zabawa
co tydzień szansa na nagrody: grasz? 🎮

GRAM!
NBA News: Embiid znów wykonał ten gest. Sporo za niego zapłaci

NBA News: Embiid znów wykonał ten gest. Sporo za niego zapłaci

NBA News: Embiid znów wykonał ten gest. Sporo za niego zapłaci
(Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

Liga jest bezlitosna dla Joela Embiida, który po raz kolejny w karierze zdecydował się na wykonanie niestosownego gestu po zdobyciu punktów w meczu z Portland Trail Blazers. Kameruńczyk, który zagra dla kadry USA w IO, został ukarany grzywną w wysokości 35 tysięcy dolarów!

To nie pierwszy raz, kiedy Embiid został ukarany grzywną za to posunięcie. W styczniu ubiegłego roku za to samo ukarano go grzywną w wysokości 25 tysięcy dolarów. Wtedy amerykański wrestler Triple H wspierał Embiida i zasugerował, że może pomóc w pokryciu grzywny.

Podczas niedzielnego meczu u siebie z Portland Trail Blazers Joel Embiid miał kapitalny wieczór. Dominował nad Blazers po obu stronach parkietu, zdobywając 35 punktów, 15 zbiórek, siedem asyst i sześć bloków. Był fenomenalny. W trzeciej kwarcie Embiid zademonstrował swój słynny skok po ukończeniu „and-1”. Jego radość rozpaliła publiczność w Wells Fargo Center.

W odpowiedzi szefowie NBA zdecydowali się nałożyć na Embiida karę w wysokości 35 tysięcy dolarów. Liga uznała to za „nieprzyzwoity gest na boisku”. Embiid od czasu do czasu, gdy sytuacja tego wymaga, wraca z tym gestem. To dla niego dobra zabawa, ale też nieco kosztowna.