Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
odbierz
NBA News: Gobert ostro atakuje Knicks. „Nie mają do niego szacunku”

NBA News: Gobert ostro atakuje Knicks. „Nie mają do niego szacunku”

NBA News: Gobert ostro atakuje Knicks. „Nie mają do niego szacunku”
(Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images)

Rudy Gobert wsparł swojego kolegę z reprezentacji Francji, Evana Fourniera, który jest mocno skonfliktowany z New York Knicks. Środkowy, który na co dzień gra w Timberwolves, twierdzi, że klub z Nowego Jorku nie ma szacunku do 30-letniego zawodnika.

Doświadczony francuski zawodnik został w zeszłym sezonie wypchnięty z rotacji przez trenera Toma Thibodeau i spodziewano się, że zostanie sprzedany przed otwarciem obozu przygotowawczego w tym sezonie. Tak się jednak nie stało.

Rudy Gobert w rozmowie ze Stefanem Bondym z „New York Post” wsparł swojego rodaka Evana Fourniera, odnosząc się do ostatniego sezonu, w którym strzelec został wycofany z rotacji, spędzając mecze na ławce rezerwowych.

Sytuacja nieco się zmieniła w okresie przedsezonowym. Fournier zagrał przyzwoite minuty w meczach Knicks: 21 przeciwko Boston Celtics i 19 z Minnesotą Timberwolves.

– Można odnieść wrażenie, że to brak szacunku ze strony Knicks. Na dodatek komunikacja ze swoim trenerem nie przebiega tak, jak by sobie tego życzył. Myślę jednak, że teraz jest lepiej. Mam taką nadzieję – powiedział Gobert, zastanawiając się nad zwiększoną liczbą minut minut przedsezonowych swojego rodaka.

Niezależnie od wydłużonego czasu gry Fourniera w meczach przedsezonowych, trener New York Knicks, Tom Thibodeau, 2 października ostro wypowiedział się pod adresem zawodnika, stwierdzając, że trzymanie Fourniera na boisku obciąża ich obronę, co poparł danymi.

– Myślę, że on może nadal pomóc wielu zespołom. Myślę, że wszyscy o tym wiedzą. Ale to trochę dziwne, kiedy lądujesz na ławce rezerwowych i tak naprawdę nie wiesz dlaczego. Wiem, że znów będzie miał szansę i wszyscy zrozumieją, że może pomóc i wygrywać. I robić to na wysokim poziomie – dodał Gobert.

Evan Fournier pozostaje w składzie drużyny New York Knicks, która sezon NBA rozpocznie 26 października meczem z Boston Celtics.

wygrany: kurs: bukamcher:
Celtics1.75 superbet logo GRAJ
Knicks2.10 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 18.10.2023)