Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
odbierz
NBA News: Porzingis błyszczy w sparingach. Czuje się szczęśliwy w Celtics

NBA News: Porzingis błyszczy w sparingach. Czuje się szczęśliwy w Celtics

NBA News: Porzingis błyszczy w sparingach. Czuje się szczęśliwy w Celtics
(Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images)

Kristaps Porzingis, nowy zawodnik Boston Celtics, cieszy się, że otwiera w NBA nową kartę. W pierwszych trzech meczach przedsezonowych Porzingis pokazał się ze świetnej strony, notując średnio 16 punktów i sześć zbiórek. Łotysz jest pod wrażeniem gry z nowymi kolegami.

Ostatni mecz przedsezonowy przeciwko New York Knicks tylko utwierdził w przekonaniu, że Celtics zrobili dobry ruch ściągając Porzingisa do swojego składu. Łotysz miał 20 punktów, osiem zbiórek, dwa bloki i przechwyt przeciwko swojej byłej drużynie.

– Wydaje się, że piłka często znajdzie wokół niego ze względu na jego umiejętności. On tworzy przewagę w grze. Już mamy przygotowane różne warianty z wykorzystaniem jego możliwości – powiedział trener Joe Mazzulla po zwycięstwie Celtics 123-110 nad Knicks.

YT/Tomasz Kordylewski

Mazzulla wspomniał również, że podobało mu się, jak podstawowa piątka, czyli Jrue Holiday, Derrick White, Jaylen Brown, Jayson Tatum i Porzingis, komunikowała się ze sobą podczas przerw na żądanie.

– Myślę, że krok po kroku idziemy do przodu – powiedział Porzingis zapytany o to, co mu się najbardziej podoba w grze w podstawowym składzie. – Szukamy się nawzajem, próbując ułatwić grę dla siebie nawzajem i myślę, że dzisiaj pokazaliśmy przebłyski tego rodzaju gry – dodał.

Chemia w drużynie w Bostonie to coś, co zbuduje się z czasem. Podczas gdy Porzingis przebywał w Bostonie przez cały obóz przedsezonowy, Holiday dopiero co przyjechał.

Porzingis wygląda na wyjątkowo zadomowionego w Bostonie. Zapytany o to przez dziennikarzy, szybko pochwalił swoich kolegów z drużyny.

– Po prostu łatwo jest grać z tymi chłopakami – przyznał Porzingis. – Ciągle się powtarzam, ale przyciągają tak dużą uwagę, że dostaję rzuty z otwartych pozycji. To wszystko jest naprawdę proste – dorzucił.

Celtics zakończą okres przedsezonowy w czwartek meczem z Charlotte Hornets, a sezon zasadniczy rozpoczną 25 października przeciwko Knicks:

wygrany: kurs: bukamcher:
Celtics1.75 superbet logo GRAJ
Knicks2.10 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 18.10.2023)